Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron WWW to ogół działań, których celem jest dotarcie do internautów za pomocą wyszukiwarek internetowych, poprzez podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów i fraz kluczowych, wzbudzenie zainteresowania stroną i zachęcenie do jej odwiedzenia i zapoznania się z treścią witryny.

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej.

 Źródło: pl.wikipedia.org

Czynników wpływających na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo (niektóre źródła podają, że jest ich ponad 100, inne – że nawet 200). Jest to zagadnienie niezwykle szerokie i skomplikowane, dlatego w serwisie omówię tylko jego absolutne podstawy, a po więcej wiedzy odsyłam do fachowej literatury:

seo-dla-kazdego
SEO dla każdego

sztuka-seo
Sztuka SEO

sekrety-seo
Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów


Co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?

Obecnie większość internautów szukających jakichkolwiek informacji w Internecie, kieruje swoje pierwsze kroki do wyszukiwarki.

W związku z tym wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania:

  • pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej
  • wpływa na wzrost liczby odwiedzin strony
  • buduje prestiż i rozpoznawalność strony / firmy / organizacji / projektu

co-to-jest-pozycjonowanie-pb953

(ciąg dalszy nastąpi)

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d