Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron WWW to ogół działań, których celem jest dotarcie do internautów za pomocą wyszukiwarek internetowych, poprzez podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów i fraz kluczowych, wzbudzenie zainteresowania stroną i zachęcenie do jej odwiedzenia i zapoznania się z treścią witryny.

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej.

 Źródło: pl.wikipedia.org

Czynników wpływających na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo (niektóre źródła podają, że jest ich ponad 100, inne – że nawet 200). Jest to zagadnienie niezwykle szerokie i skomplikowane, dlatego w serwisie omówię tylko jego absolutne podstawy, a po więcej wiedzy odsyłam do fachowej literatury:

seo-dla-kazdego
SEO dla każdego

sztuka-seo
Sztuka SEO

sekrety-seo
Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów


Co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?

Obecnie większość internautów szukających jakichkolwiek informacji w Internecie, kieruje swoje pierwsze kroki do wyszukiwarki.

W związku z tym wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania:

  • pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej
  • wpływa na wzrost liczby odwiedzin strony
  • buduje prestiż i rozpoznawalność strony / firmy / organizacji / projektu

co-to-jest-pozycjonowanie-pb953

(ciąg dalszy nastąpi)

Podobne wpisy

  • Słowa i frazy kluczoweSłowa i frazy kluczowe Czym są wartościowe słowa kluczowe i dlaczego nie warto pozycjonować strony na popularne hasła niezwiązane z jej zawartością.
  • Jak działa wyszukiwarka internetowa?Jak działa wyszukiwarka internetowa? Kilka słów wstępu na temat funkcjonowania wyszukiwarek internetowych - jak działają i czy możemy mieć wpływ na prezentowane przez nie wyniki.
  • Nasycenie strony słowami kluczowymiNasycenie strony słowami kluczowymi Jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przez roboty wyszukiwarek. Nie jest znana optymalna wartość nasycenia strony słowami kluczowymi. Nie należy jednak przesadzać i nienaturalnie powielać słów kluczowych w treści strony.
  • Jak dobrać słowa kluczowe?Jak dobrać słowa kluczowe? Jak szukać odpowiednich słów kluczowych - kilka słów wstępu oraz krótki opis narzędzia Google Keyword Planner, przygotowanego przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności.
  • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
  • HiperłączaHiperłącza Po krótkim omówieniu sposobów, w jakie można umieścić słowa kluczowe w treści strony, zajmiemy się hiperłączami, zwanymi również linkami, które są obecnie najważniejszym czynnikiem decydującym o pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.