O WordPressie

WordPress to najpopularniejszy na świecie, darmowy system zarządzania treścią. Ma miliony użytkowników na całym świecie i tysiące w Polsce. Około 20% wszystkich stron w Internecie opartych jest o ten system).

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia tego systemu przyjrzyjmy się definicji, która widnieje na oficjalnej polskojęzycznej stronie systemu – pl.wordpress.org :

WordPress jest nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publikacyjną, koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. WordPress jest zarówno wolny (od słowa „wolność”), jak i darmowy.Prościej rzecz ujmując, WordPress jest tym, czego używasz, kiedy chcesz pracować, korzystając z oprogramowania blogowego zamiast z nim walczyć.

Źródło: pl.wordpress.org

Wordpress

Podobne wpisy

  • Historia WordPressaHistoria WordPressa Historia powstania WordPressa, kroki milowe w historii rozwoju tego systemu oraz garść ciekawostek na temat jego twórców.
  • Wordpress.comWordPress.com Czym się różni wordpress.com od wordpress.org? Podstawowe informacje na temat usługi wordpress.com oraz porady które rozwiązanie lepiej wybrać.
  • Dlaczego WordPress?Dlaczego WordPress? Kilka argumentów dlaczego warto wybrać WordPressa jako główne narzędzie do tworzenia stron oraz porównanie WordPressa z innymi popularnymi CMSami - Joomlą i Drupalem.
  • Znane strony na WordPressieZnane strony na WordPressie Przykłady znanych na całym świecie firm tworzących swoje strony internetowe na platformie WordPress - New York Times, People, CNN, Forbes, Ebay, Sony, Samsung, National Geographic.
  • Społeczność WordPressaSpołeczność WordPressa Informacje na temat społeczności użytkowników skupionej WordPressa - co WordPress zawdzięcza społeczności, a co społeczność zawdzięcza WordPressowi.
  • Licencja WordPressaLicencja WordPressa Informacje na temat licencji WordPressa (GNU - General Public License) oraz zasady użytkowania.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.