Jak dobrać słowa kluczowe?

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakie słowa kluczowe użytkownicy mogą szukać naszej strony. Można zrobić rozeznanie wśród rodziny i znajomych, jakie wyrażenia wpisaliby do wyszukiwarki, szukając informacji na określony temat. Istnieje też szereg interesujących narzędzi pomocnych przy tworzeniu list słów kluczowych.

Jednym z takich narzędzi jest Google Keyword Planner. Jest to narzędzie przygotowanie przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności. Warto skorzystać z tego dość prostego narzędzia w celu sporządzenia listy najefektywniejszych słów kluczowych dla naszej witryny.

Po wpisaniu słowa kluczowego otrzymujemy następujące informacje na jego temat:

 • miesięczne wyszukiwania – globalnie,
 • miesięczne wyszukiwania – lokalnie,
 • konkurencja – wysoka, średnia lub niska,
 • trendy wyszukiwania – zmiany na przestrzeni roku).

Otrzymujemy także listę wyrażeń pokrewnych wraz z podstawowymi informacjami o nich – wśród nich możemy znaleźć dodatkowe słowa kluczowe pasujące do naszej witryny. Narzędzie znajdziesz pod adresem https://adwords.google.com/KeywordPlanner (aby z niego korzystać, trzeba mieć konto w usłudze AdWords).

jak-dobrac-slowa-kluczowe-pb953

Podobne wpisy

 • Słowa i frazy kluczoweSłowa i frazy kluczowe Czym są wartościowe słowa kluczowe i dlaczego nie warto pozycjonować strony na popularne hasła niezwiązane z jej zawartością.
 • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
 • Nasycenie strony słowami kluczowymiNasycenie strony słowami kluczowymi Jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przez roboty wyszukiwarek. Nie jest znana optymalna wartość nasycenia strony słowami kluczowymi. Nie należy jednak przesadzać i nienaturalnie powielać słów kluczowych w treści strony.
 • Optymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylkoOptymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylko (Autor: Sławek Czajkowski - więcej informacji o autorze na dole artykułu) O tym jak ważna jest pozycja strony internetowej w Google nikogo nie trzeba przekonywać. Widoczność na wartościowe słowa kluczowe zapewnia ruch organiczny, który przekłada się na spory zysk. W artykule […]
 • Co to jest pozycjonowanie?Co to jest pozycjonowanie? Czym jest pozycjonowanie stron www, co wpływa na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?
 • Jak działa wyszukiwarka internetowa?Jak działa wyszukiwarka internetowa? Kilka słów wstępu na temat funkcjonowania wyszukiwarek internetowych - jak działają i czy możemy mieć wpływ na prezentowane przez nie wyniki.

3 Komentarze(-y)

 1. 11 stycznia 2016    

  Zaraz po metodzie „po rodzinie” warto wspomnieć o bardzo fajnym wyszukiwaniu słów kluczowych z długiego ogona. Mówię oczywiście o wykorzystaniu auto-sugestii w wyszukiwarce Google. Można w ten sposób stworzyć pokaźną listę słów kluczowych, które następnie możemy obrobić w keyword plannerze. Tak przygotowana lista słów kluczowych z niskim i średnim współczynnikiem wyszukiwań to nasza baza na pomysły do wpisów – nasz target. Tylko w ten sposób, nasza strona będzie się niemal sama pozycjonowała 🙂

 2. 12 stycznia 2016    

  Jest sporo narzędzi, które doskonale do tego się nadają, a nawet lepiej. Semstormem można sporo fajnych słów kluczowych wyszukiwać od razu ze sprawdzeniem pozycji na nie i przewidywalną wyszukanością

 3. 5 lutego 2016    

  Oczywiście planer Adwordsowy to niezłe narzędzie i można z powodzeniem je stosować do wyłonienia podstawowej listy fraz.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.