Jak dobrać słowa kluczowe?

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakie słowa kluczowe użytkownicy mogą szukać naszej strony. Można zrobić rozeznanie wśród rodziny i znajomych, jakie wyrażenia wpisaliby do wyszukiwarki, szukając informacji na określony temat. Istnieje też szereg interesujących narzędzi pomocnych przy tworzeniu list słów kluczowych.

Jednym z takich narzędzi jest Google Keyword Planner. Jest to narzędzie przygotowanie przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności. Warto skorzystać z tego dość prostego narzędzia w celu sporządzenia listy najefektywniejszych słów kluczowych dla naszej witryny.

Po wpisaniu słowa kluczowego otrzymujemy następujące informacje na jego temat:

 • miesięczne wyszukiwania – globalnie,
 • miesięczne wyszukiwania – lokalnie,
 • konkurencja – wysoka, średnia lub niska,
 • trendy wyszukiwania – zmiany na przestrzeni roku).

Otrzymujemy także listę wyrażeń pokrewnych wraz z podstawowymi informacjami o nich – wśród nich możemy znaleźć dodatkowe słowa kluczowe pasujące do naszej witryny. Narzędzie znajdziesz pod adresem https://adwords.google.com/KeywordPlanner (aby z niego korzystać, trzeba mieć konto w usłudze AdWords).

jak-dobrac-slowa-kluczowe-pb953

3 Komentarze(-y)

 1. 11 stycznia 2016    

  Zaraz po metodzie „po rodzinie” warto wspomnieć o bardzo fajnym wyszukiwaniu słów kluczowych z długiego ogona. Mówię oczywiście o wykorzystaniu auto-sugestii w wyszukiwarce Google. Można w ten sposób stworzyć pokaźną listę słów kluczowych, które następnie możemy obrobić w keyword plannerze. Tak przygotowana lista słów kluczowych z niskim i średnim współczynnikiem wyszukiwań to nasza baza na pomysły do wpisów – nasz target. Tylko w ten sposób, nasza strona będzie się niemal sama pozycjonowała 🙂

 2. 12 stycznia 2016    

  Jest sporo narzędzi, które doskonale do tego się nadają, a nawet lepiej. Semstormem można sporo fajnych słów kluczowych wyszukiwać od razu ze sprawdzeniem pozycji na nie i przewidywalną wyszukanością

 3. 5 lutego 2016    

  Oczywiście planer Adwordsowy to niezłe narzędzie i można z powodzeniem je stosować do wyłonienia podstawowej listy fraz.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d