Słowa i frazy kluczowe

Prowadząc serwis internetowy o określonej tematyce zależy nam nie tyle na osiągnięciu jak najwyższej liczby odwiedzin, ale na tym, aby te wizyty były wartościowe – dla nas oraz dla użytkowników odwiedzających naszą stronę. Wartościowy użytkownik to taki, który przyszedł na naszą stronę w określonym celu i znalazł to, czego szukał.

Aby tak się stało, musimy zadbać o to, aby nasza strona wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania na właściwe słowa kluczowe.

Dawno temu, gdy Internet dopiero raczkował, w niektórych kręgach popularne było pozycjonowanie stron internetowych na hasła w żaden sposób nie związane z działalnością strony, ale za to popularne i często wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki (np. sport, warez, dzwonki itd.). Wychodzili oni z założenia, że w tak ogromnej grupie zawsze znajdą osoby, które pomimo że szukały czegoś innego, zainteresują się ofertą dostępną na pozycjonowanej w taki sposób stronie. Obecnie taka strategia byłaby kompletnie bezużyteczna co najmniej z dwóch powodów:

  • pozycjonowanie strony na tak ogólne i popularne frazy jest bardzo drogie, a jego koszt, ze względu na tak niedopasowaną grupę odbiorców, raczej by się nie zwrócił;
  • algorytmy wyszukiwarek od tamtej pory ewoluowały na tyle, że obecnie oszukiwanie ich w ten sposób stało się praktycznie niemożliwie.

Dlatego warto rzetelnie opracować listę słów kluczowych, za pośrednictwem których, na naszą stronę trafią właściwi i wartościowi odbiorcy.

Słowa i frazy kluczowe

Podobne wpisy

  • Jak działa wyszukiwarka internetowa?Jak działa wyszukiwarka internetowa? Kilka słów wstępu na temat funkcjonowania wyszukiwarek internetowych - jak działają i czy możemy mieć wpływ na prezentowane przez nie wyniki.
  • Co to jest pozycjonowanie?Co to jest pozycjonowanie? Czym jest pozycjonowanie stron www, co wpływa na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?
  • Jak dobrać słowa kluczowe?Jak dobrać słowa kluczowe? Jak szukać odpowiednich słów kluczowych - kilka słów wstępu oraz krótki opis narzędzia Google Keyword Planner, przygotowanego przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności.
  • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
  • Nasycenie strony słowami kluczowymiNasycenie strony słowami kluczowymi Jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przez roboty wyszukiwarek. Nie jest znana optymalna wartość nasycenia strony słowami kluczowymi. Nie należy jednak przesadzać i nienaturalnie powielać słów kluczowych w treści strony.
  • SpamSpam Czym jest spam, co spamerom daje masowe dodawanie spamowych komentarzy i jak walczyć ze spamem.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.