Aktualizacja

Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie wykonywać aktualizacje, nie bagatelizować ich i nie odkładać na później!

Dlaczego warto robić aktualizacje?

  • Zarówno sam WordPress, jak i większość dodatków, takich jak wtyczki czy szablony, nie są gotowymi produktami, nad którymi wszelkie prace zostały zakończone. Są sukcesywnie rozwijane, ulepszane i dostosowywane do preferencji użytkowników. Aktualizuj je, aby móc korzystać z tych najnowszych, dopiero co wprowadzonych, możliwości.
  • Ponieważ większość szablonów i wtyczek jest rozwijanych i ulepszanych, te długo nieaktualizowane mogą przestać być kompatybilne z nowymi, dopiero co zainstalowanymi.
  • Aktualizacje usuwają błędy i niedociągnięcia znalezione przez twórców, a także zgłoszone przez użytkowników. Jeżeli chcesz korzystać z najbardziej zbliżonych do ideału wersji swoich szablonów i wtyczek – często wykonuj aktualizacje.
  • Co najważniejsze – aktualizacje często usuwają błędy związane z bezpieczeństwem. Jeżeli nie chcesz narazić swojej strony na ataki hakerów, musisz pamiętać o częstych aktualizacjach.

Uwaga!

Podczas aktualizacji WordPress nadpisuje (kasuje stare i zastępuje nowymi) pliki źródłowe aktualizowanych elementów. Jeżeli dokonywałeś w nich jakichkolwiek modyfikacji, zostaną one bezpowrotnie utracone. Powyższe dotyczy zarówno rdzenia, jak i wszystkich zmodyfikowanych szablonów i wtyczek.

Wszelkie informacje na temat aktualizacji Twojej strony, w tym listy dostępnych aktualizacji (rdzenia, wtyczek, motywów oraz tłumaczeń), znajdziesz w zakładce Kokpit > Aktualizacje (prawie na samej górze).

aktualizacje-zakladka

Podobne wpisy

  • Aktualizacja motywówAktualizacja motywów Kilka słów na temat aktualizacji motywów - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja motywów bez tajemnic 🙂
  • Bezpieczna aktualizacjaBezpieczna aktualizacja Chociaż zdarza się to bardzo rzadko, aktualizacja systemu WordPress, wtyczek lub motywów, może nie pójść tak jak powinna. Istnieje ryzyko, że spowoduje wystąpienie poważnych błędów, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie strony. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto każdorazowo […]
  • Aktualizacja rdzeniaAktualizacja rdzenia Jeżeli Twój WordPress wymaga aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany poprzez specjalny komunikat wyświetlający się w górnej części panelu administracyjnego. W tym wpisie podpowiadamy jak przejść przez proces aktualizacji (automatycznej lub ręcznej).
  • Problemy z aktualizacjąProblemy z aktualizacją Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. We wpisie zostały krótko omówione dwa najczęstsze z nich - nieudana aktualizacji i niekompatybilne wtyczki.
  • Aktualizacja wtyczekAktualizacja wtyczek Kilka słów na temat aktualizacji wtyczek - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja wtyczek bez tajemnic 🙂
  • Podstawowa konfiguracjaPodstawowa konfiguracja Jak skonfigurować działającą stronę na nowej instalacji WordPressa - podstawowe informacje o wpisach, stronach, wyglądzie oraz menu.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.