Baza Danych

W niniejszym wpisie przedstawię instrukcję tworzenia nowej bazy danych na przykładzie home.pl. Na innych hostingach tworzenie bazy danych zazwyczaj przebiega w sposób bardzo podobny.

Tworzenie bazy danych na przykładzie home.pl

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego pod adresem http://panel.home.pl .
 2. Wybierz menu „Usługi”.
 3. Wybierz menu nazwa-serwera – „Konfiguracja usługi”.
 4. W części ekranu Bazy danych naciśnij przycisk „Dodaj bazę SQL”.

Wordpress - baza danych

 1. Wypełnij formularz, który pojawi się na ekranie:
 • Nazwa bazy danych – może składać się z liter i cyfr (np. strona1),
 • Hasło do bazy danych – im trudniejsze tym lepiej,
 • Typ bazy – MySql (zaznaczone domyślnie),
 • Opis bazy danych – warto go wpisać, nie będzie się nigdzie publicznie wyświetlać, ale w przyszłości łatwiej zorientujesz się czego dotyczyła dana baza (np. Baza danych strony internetowej organizacji „ABC”).
 1. Naciśnij przycisk „Zapisz”.

Baza danych w WordPressie

Podobne wpisy

 • Instalacja WordPressaInstalacja WordPressa Instrukcja dla początkujących jak krok po kroku zainstalować i rozpocząć korzystanie z systemu WordPress.
 • Podstawowa konfiguracjaPodstawowa konfiguracja Jak skonfigurować działającą stronę na nowej instalacji WordPressa - podstawowe informacje o wpisach, stronach, wyglądzie oraz menu.
 • Przenoszenie strony na inny serwerPrzenoszenie strony na inny serwer Czasami zachodzi potrzeba przeniesienia strony na inny serwer – może się tak stać w przypadku konieczności zmiany hostingu, ale również gdy chcemy przenieść wersję deweloperską nowo powstałej strony w docelowe miejsce. W tym wpisie wyjaśniamy jak to zrobić krok po kroku 🙂
 • Zarządzanie użytkownikamiZarządzanie użytkownikami Zarządzanie istniejącymi użytkownikami w WordPressie - usuwanie, zmiana nazwy, łączenie dwóch kont itp.
 • Podstawowe funkcjonalności WordPressaPodstawowe funkcjonalności WordPressa WordPress jest potężnym narzędziem między innymi dlatego, że można do niego doinstalować wtyczki rozszerzającego jego funkcjonalność praktycznie w nieograniczonym zakresie. Jednak sam w sobie, zaraz po instalacji, również posiada wiele użytecznych opcji.
 • Dodawanie nowego użytkownikaDodawanie nowego użytkownika Dodawanie nowych użytkowników oraz możliwość samodzielnej rejestracji użytkowników w serwisie.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.