Edytor tekstowy

Edytor tekstowy pozwala na formatowanie tekstu za pomocą znaczników HTML. Do ich wstawiania można używać przycisków.

Podobnie jak w przypadku edytora wizualnego, z opcji formatowania można korzystać zaznaczając tekst i wybierając odpowiedni znacznik lub ręcznie otwierając i zamykając znacznik.

 Narzędzia trybu tekstowego
pogrubienie Pogrubienie tekstu Wstawia znaczniki <strong> … </strong>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie pogrubiony.
kursywa Kursywa Wstawia znaczniki <i> … </i>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie pochylony
hiperlacze Hiperłącze Wstawia znaczniki <a href=”http://adreslinku.pl”>…</a>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie oznaczony jako anchor linku.
cytat ” Cytat Wstawia znaczniki <blockquote>…</blockquote>. Tekst, znajdujący się wewnątrz tych znaczników, zostanie oznaczony jako cytat.
przekreslenie Przekreślenie Wstawia znaczniki <del datetime=”data i godzina modyfikacji”>…</del>. Tekst wewnątrz tych znaczników zostanie przekreślony (oznaczony jako usunięty).
dodany-pozniej Oznaczenie tekstu jako dodany później Wstawia znacznik <ins datetime=”data i godzina modyfikacji”>…</ins. Tekst wewnątrz tych znaczników zostanie oznaczony jako dodany później do wpisu, tzn. wyróżniony poprzez podkreślenie lub zakreślenie innym kolorem (w zależności od motywu).
obrazek Wstawianie obrazka Wstawia znacznik <img src=”http://adresobrazka.pl/nazwa.jpg” alt=”Opis obrazka” />. Wewnątrz znacznika należy wstawić adres URL obrazka znajdującego się już na jakimś serwerze w Internecie (ta opcja nie służy do dodawania grafik z dysku). Można to zrobić wpisując adres w oknie dialogowym, które pojawi się po kliknięciu w tą opcję lub po wstawieniu znacznika – ręcznie.
lista-nieuporzadkowana Wstawianie listy nieuporządkowanej Wstawia znaczniki <ul>…</ul> wewnątrz których znajdzie się lista nieuporządkowana (·, ·, · …).
lista-numerowana Wstawianie listy numerowanej Wstawia znaczniki <ol>… </ol>, wewnątrz których znajdzie się lista numerowana (1, 2, 3 …).
element-listy Wstawianie poszczególnych elementów listy

Wstawia znacznik <li>, który służy do wypełniania elementami wcześniej otwartej listy (nieuporządkowanej bądź numerowanej). Po dodaniu każdego elementu listy należy go zamknąć, a dopiero później rozpocząć nowy element. Przykładowo:

<ol>

<li>Element pierwszy</li>

<li>Element drugi</li>

<li>Element trzeci</li>

</ol>

…spowoduje następujący efekt:

  1. Element pierwszy
  2. Element drugi
  3. Element trzeci
kod Wstawianie kodu Wstawia znaczniki <code>…</code>, pomiędzy którymi można umieścić kod w dowolnym języku programowania (np. JavaSript, PHP), bez obaw, że przeglądarka będzie próbowała go zinterpretować. Przydatne narzędzie, np. gdy chcemy przedstawić użytkownikom fragment kodu do skopiowania i wklejenia na swoją stronę.
wiecej Wstawianie znacznika „Czytaj dalej” Znacznik „Czytaj dalej” pozwala na oddzielenie wstępu wpisu od jego dalszej części. Na stronie głównej oraz w listach wpisów (archiwum ze względu na kategorię, datę publikacji itp.) pojawi się tylko pierwsza część tekstu (znajdująca się przed znacznikiem), a pozostała będzie dostępna po kliknięciu odnośnika Czytaj dalej.
zamknij-tagi Zamykanie otwartych tagów Opcja ta zamyka wszystkie wcześniej dodane i niezamknięte tagi.

Edytor tekstowy

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d