Format

Możliwość wybierania formatów wpisów, dostępna od wersji WordPressa 3.1, była próbą wyjścia naprzeciw osobom nieprzyzwyczajonym do blogowania / pisania w starym stylu, odnajdującym się natomiast w narzędziach komunikacji stosowanych na portalach społecznościowych i mikroblogowych (czyli: raz myśl wyrwana z kontekstu, innym razem fragment tekstu piosenki, kiedy indziej pojedyncze zdjęcie lub sam uśmiech itp.)

Opcje formatu, jeżeli w ogóle, z pewnością bardziej przydają się na prywatnym blogu niż na stronie organizacji czy firmy. Ponadto formaty działają tylko w wybranych szablonach, w innych trzeba je ręcznie uruchamiać poprzez edycję kodów źródłowych plików szablonu (dla co najmniej średniozaawansowanych użytkowników). Teoretycznie, jeżeli motyw obsługuje formaty, po wybraniu jednego z nich, powinny pojawić się dodatkowe pola dedykowane danemu formatowi – np. w przypadku pliku dźwiękowego – okienko do wpisania URL pliku.

W niektórych motywach działają one po prostu jako dodatkowa kategoria wpisów, oznaczona odpowiednią ikoną (czyli później użytkownik może segregować wpisy, wyświetlając np. same galerie lub same cytaty). Co więcej, prawie wszystkie z dostępnych rodzajów treści można po prostu wstawić do zwykłego wpisu.

Wordpress FormatDostępne są następujące rodzaje formatów:

  • zwykły wpis
  • notatka na marginesie
  • obrazek
  • film
  • cytat
  • odnośnik
  • galeria
  • informacja o stanie
  • plik dźwiękowy
  • czat

Wordpress Format

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d