Galeria

Jeżeli chcesz dodać do wpisu (lub strony) nie jedno, tylko kilka zdjęć, masz dwa rozwiązania do wyboru – możesz wstawiać każdy plik po kolei lub utworzyć galerię.

Tworzenie galerii

Aby to zrobić, wybierz zakładkę Utwórz galerię (w oknie dodawania mediów), wybierz pliki, które chcesz do niej dodać, a następnie naciśnij przycisk „Stwórz nową galerię” (znajdujący się w prawym dolnym rogu okna).

Wyświetli się ekran edycji galerii, z poziomu którego możesz:

 • podpisać obrazki (nadać im etykiety),
 • ustalić kolejność obrazków w galerii (odwracając ich kolejność lub układając je w dowolnym porządku, przeciągając i upuszczając zdjęcia w odpowiednich miejscach – można także wybrać kolejność losową),
 • wybrać, czy obrazki w galerii mają być odnośnikami do stron załącznika czy plików multimedialnych (czy mają nie być odnośnikami),
 • zadecydować w ilu kolumnach powinny się wyświetlać zdjęcia i w jakim rozmiarze (miniatury, średnie, duże).

Edycja galeriiEdycja galerii

Oczywiście raz wstawioną galerię możesz później edytować lub usunąć – w tym celu kliknij na nią we wpisie. Tak jak w przypadku obrazka, na górze pojawi się okienko z opcjami. Po kliknięciu w ikonę ołówka zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji galerii.

Wordpress Galeria

2 Komentarze(-y)

 1. Krystian Krystian
  10 listopada 2015    

  A jak zrobić taką stronę z wieloma galeriami, które są reprezentowane przez jedno wybrane zdjęcie z tej galerii. A po wejściu w tą galerię dopiero wyświetlają mi się wszystkie zdjęcia. Przykładowo posiadam podstronę „Galeria”, po przejściu do niej wyświetlają mi się odnośniki do dwóch galerii zdjęć, jako „Galeria kotów” i „Galeria psów”, ale wszystkie zdjęcia pokazują mi się dopiero po przejściu do danej galerii.
  Czy do tego potrzebny jest specjalny motyw?

  • Agnieszka Ciborowska Agnieszka Ciborowska
   10 listopada 2015    

   Na szybko nasuwa mi się takie rozwiązanie:
   – tworzysz dwie podstrony – Galeria psów oraz Galeria kotów, na każdej z nich umieszczasz galerię z odpowiednimi zdjęciami
   – tworzysz podstronę „Galeria” i z niej dwa odnośniki – do galerii psów i kotów (mogą być w formie zdjęć – „okładek” tych dwóch galerii)

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d