Inne typy plików

Poza obrazkami do wpisów można wstawiać również inne typy plików, takie jak pliki dźwiękowe/muzyczne, pliki video oraz dokumenty. Wstawia się je w taki sam sposób jak obrazki, z tą różnicą, że w miejscu dodania pliku pojawia się:

  • w przypadku pliku dźwiękowego – pasek odtwarzacza z możliwością odtworzenia i zatrzymania utworu oraz regulacją głośności,

Plik muzyczny

  • w przypadku pliku video – okno odtwarzacza filmu, z możliwością uruchomienia i zatrzymania filmu, regulacją głośności oraz powiększenia na cały ekran,

 Plik video

  • w przypadku dokumentu (np. PDF lub DOC) – link do tego dokumentu (który po kliknięciu otworzy się w nowym oknie).

Dodając pliki muzyczne i filmowe nie możesz tworzyć z nich galerii, ale WordPress oferuje bardzo podobne rozwiązanie – listy odtwarzania (tworzy się je na bardzo podobnej zasadzie jak galerie – gdy dodasz do biblioteki mediów jakiekolwiek pliki dźwiękowe i video, taka opcja pojawi się w oknie dodawania mediów do wpisu).

W przypadku dodania listy odtwarzania plików muzycznych, we wpisie pojawia się playlista zawierająca listę piosenek (tytuł, wykonawca, czas trwania) oraz pasek odtwarzania. Dodając playlistę możesz zadecydować, czy chcesz wyświetlić listę utworów, nazwę wykonawcy na liście utworów i wyświetlić ilustracje do plików.

Lista odtwarzania

W analogiczny sposób powstaje playlista plików video – w tym przypadku także decydujemy, czy pod oknem odtwarzania chcemy wyświetlić listę filmów oraz ilustracje do każdego z nich.

Playlista filmów

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d