Inne typy plików

Poza obrazkami do wpisów można wstawiać również inne typy plików, takie jak pliki dźwiękowe/muzyczne, pliki video oraz dokumenty. Wstawia się je w taki sam sposób jak obrazki, z tą różnicą, że w miejscu dodania pliku pojawia się:

  • w przypadku pliku dźwiękowego – pasek odtwarzacza z możliwością odtworzenia i zatrzymania utworu oraz regulacją głośności,

Plik muzyczny

  • w przypadku pliku video – okno odtwarzacza filmu, z możliwością uruchomienia i zatrzymania filmu, regulacją głośności oraz powiększenia na cały ekran,

 Plik video

  • w przypadku dokumentu (np. PDF lub DOC) – link do tego dokumentu (który po kliknięciu otworzy się w nowym oknie).

Dodając pliki muzyczne i filmowe nie możesz tworzyć z nich galerii, ale WordPress oferuje bardzo podobne rozwiązanie – listy odtwarzania (tworzy się je na bardzo podobnej zasadzie jak galerie – gdy dodasz do biblioteki mediów jakiekolwiek pliki dźwiękowe i video, taka opcja pojawi się w oknie dodawania mediów do wpisu).

W przypadku dodania listy odtwarzania plików muzycznych, we wpisie pojawia się playlista zawierająca listę piosenek (tytuł, wykonawca, czas trwania) oraz pasek odtwarzania. Dodając playlistę możesz zadecydować, czy chcesz wyświetlić listę utworów, nazwę wykonawcy na liście utworów i wyświetlić ilustracje do plików.

Lista odtwarzania

W analogiczny sposób powstaje playlista plików video – w tym przypadku także decydujemy, czy pod oknem odtwarzania chcemy wyświetlić listę filmów oraz ilustracje do każdego z nich.

Playlista filmów

Podobne wpisy

  • Szczegóły obrazkaSzczegóły obrazka Zmiana ustawień już dodanego obrazka - wielkości, wyrównania, hiperłącza, opisów tekstowych.
  • Wstawianie obrazkówWstawianie obrazków Informacje na temat dodawania obrazka do wpisu lub strony oraz opisy dostępnych opcji - wielkość, wyrównanie, opisy tekstowe, hiperłącze, edycja.
  • GaleriaGaleria Dodawanie wielu zdjęć w formie galerii do wpisu lub strony oraz dostępne opcje galerii (ustawienie i wielkość obrazków, hiperłącza, kolejność, podpisy).
  • Problemy z aktualizacjąProblemy z aktualizacją Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. We wpisie zostały krótko omówione dwa najczęstsze z nich - nieudana aktualizacji i niekompatybilne wtyczki.
  • MediaMedia Informacje na temat możliwości urozmaicania wpisów elementami multimedialnymi - słowo wstępu.
  • Podstawowe funkcjonalności WordPressaPodstawowe funkcjonalności WordPressa WordPress jest potężnym narzędziem między innymi dlatego, że można do niego doinstalować wtyczki rozszerzającego jego funkcjonalność praktycznie w nieograniczonym zakresie. Jednak sam w sobie, zaraz po instalacji, również posiada wiele użytecznych opcji.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.