Logo

* Ten wpis jest częścią tematu Funkcje motywów

Większość motywów umożliwia dodanie własnego logo (ang. custom logo), a także ustawienia jego pozycji (wyrównane do lewej, do prawej lub wyśrodkowane). Niektóre motywy pozwalają na ustawienie dokładnej pozycji logo na stronie poprzez podanie odległości w pikselach od poszczególnych krawędzi strony.

Niekiedy zamiast logo można wpisać dowolny tekst oraz wybrać jego czcionkę, kolor oraz wielkość, lub wstawić dowolny tekst lub opis strony poniżej logo.

Logo zazwyczaj można zmienić w menu Personalizacja > Obrazek w nagłówku lub opcjach motywu (theme options)

 wordpress-logo

Podobne wpisy

  • Stopka motywuStopka motywu Uzupełnianie stopki strony (ang. fotter) o informacje na temat praw autorskich, odnośnik do regulaminu czy komunikat o wykorzystywaniu plików cookies.
  • CzcionkiCzcionki Informacje na temat ustawień czcionek (wielkość, czcionka, grubość, kolor) oferowanych przez niektóre motywy.
  • Układ motywuUkład motywu Informacje na temat domyślnego stylu (układu) szablonu. Który układ wybrać - jednokolumnowy, dwukolumnowy czy trzykolumnowy?
  • Nawigacja i menuNawigacja i menu Informacje na temat możliwości konfigurowania przycisków nawigacyjnych z poziomu opcji motywu.
  • Ikona FaviconIkona Favicon Wstawianie ikony favicon - symbolu strony wyświetlającego się obok adresu w pasku przeglądarki.
  • BreadcrumbsBreadcrumbs Co to są ścieżki nawigacyjne (ang. breadcrumbs) i czy warto z nich korzystać.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.