Menu wielopoziomowe

WordPress pozwala także na tworzenie menu wielopoziomowych, czyli takich, w których niektóre odnośniki są podległe w stosunku do innych (przykład poniżej).

Aby stworzyć odnośnik podległy innemu:

  • przenieś go pod odnośnik, który ma być nadrzędny w stosunku do niego (za pomocą linków w dół / w górę lub techniki „Przeciągnij i upuść”),
  • naciśnij link „Pod [Nazwa odnośnika, który ma być nadrzędny]” lub użyj techniki „Przeciągnij i upuść”, przesuwając wybrany odnośnik podrzędny pod odnośnik nadrzędny, zostawiając niewielki margines (wcięcie) z lewej strony.

Analogicznie można tworzyć nieograniczoną liczbę kolejnych poziomów menu.

Wielopoziomowe menu przydają się nie tylko do tworzenia rozbudowanych spisów treści złożonych z podstron. Doskonale sprawdzają się także jako listy odnośników prowadzących do archiwów kategorii i podkategorii wpisów.

Po ułożeniu swoich pozycji menu w odpowiedni sposób nie zapomnij nacisnąć przycisku „Zapisz menu”.

Menu wielopoziomowe w WordPressieWordpress Menu wielopoziomowe

Podobne wpisy

  • MenuMenu Informacje ogólne na temat menu oraz rodzajów menu występujących w podstawowej wersji WordPressa - main menu oraz menu społecznościowym.
  • Tworzenie menuTworzenie menu Jak stworzyć nowe menu i je dostosować do własnych potrzeb. Dodawanie i edycja poszczególnych odnośników.
  • Dodawanie widgetówDodawanie widgetów Dodawanie widgetów do paska bocznego oraz zmiana ich ustawień (kolejność, tytuły, sposób wyświetlania, liczba elementów itp.)
  • Optymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylkoOptymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylko (Autor: Sławek Czajkowski - więcej informacji o autorze na dole artykułu) O tym jak ważna jest pozycja strony internetowej w Google nikogo nie trzeba przekonywać. Widoczność na wartościowe słowa kluczowe zapewnia ruch organiczny, który przekłada się na spory zysk. W artykule […]
  • Ustawienia czytaniaUstawienia czytania Informacje na temat ustawień czytania - co wyświetla strona główna, liczba postów na jednej podstronie, ustawienia RSS, widoczność dla wyszukiwarek.
  • Profil użytkownikaProfil użytkownika Możliwości personalizacji i edycji profilu użytkownika - włączanie i wyłączanie różnych opcji, dane kontaktowe, notka biograficzna, zmiana hasła itp.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.