Pliki językowe

W WordPressie występują trzy rodzaje plików tłumaczeniowych:

  • szablon tłumaczenia o rozszerzeniu .pot – na jego podstawie możemy wykonać nowe tłumaczenie
  • tłumaczenie o rozszerzeniu .po – na nim pracujemy tłumacząc motywy i wtyczki
  • skompilowane tłumaczenie o rozszerzeniu .mo – generuje się sam podczas zapisywania tłumaczenia

Uwaga!

Zdarza się, że szablon tłumaczenia (.pot) nie jest dostępny dla danego motywu lub wtyczki. Nie oznacza to, że tłumaczenia nie da się wykonać – zamiast szablonu .pot można wykorzystać dowolny plik o rozszerzeniu .po i przerobić go na polskie tłumaczenie.

Pliki językowe szablonów i wtyczek znajdziesz w katalogu /languages (lub ewentualnie /translations) wtyczki lub motywu. Znajduje się on najczęściej w katalogu głównym, jednak czasami jest schowany gdzieś głębiej, np. w katalogu /admin.

Dostęp do ww. katalogów jest możliwy poprzez serwer FTP (dla zainstalowanych wtyczek i motywów) lub z dysku komputera, na którym zapisałeś plik instalacyjny motywu lub wtyczki. Pamiętaj, że aby otworzyć omawiany katalog musisz najpierw rozpakować plik instalacyjny.

serwer

Uwaga!

 Należy pamiętać o tym, aby wgrać na serwer obydwa pliki językowe – zarówno z rozszerzeniem .po, jak i .mo.

 

Podobne wpisy

  • Tłumaczenie motywów i wtyczekTłumaczenie motywów i wtyczek W tym oraz kolejnych wpisach dowiesz się, jak samodzielnie przetłumaczyć motyw lub wtyczkę. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a stwarza nieograniczone możliwości.
  • Tłumaczenie programem PoEditTłumaczenie programem PoEdit Tutorial na temat tłumaczenia wtyczek i motywów WordPressa za pomocą programu PoEdit. Instrukcja krok po kroku, frazy, liczby mnogie, odmiany, propozycje tłumaczeń.
  • Tłumaczenie za pomocą wtyczki Loco TranslateTłumaczenie za pomocą wtyczki Loco Translate Dla osób, które nie chcą korzystać zbyt często z klienta FTP, szukać plików językowych, ani korzystać z zewnętrznych programów dostępne jest alternatywne rozwiązanie, czyli tłumaczenie za pomocą wtyczki Loco Translate. We wpisie - krótka instrukcja obsługi.
  • Instalacja WordPressaInstalacja WordPressa Instrukcja dla początkujących jak krok po kroku zainstalować i rozpocząć korzystanie z systemu WordPress.
  • FormatFormat Opis możliwości wykorzystania formatów wpisów takich jak zwykły wpis, notatka, obrazek, film, cytat, odnośnik, galeria, informacja o stanie, plik dźwiękowy, czat.
  • Dodawanie komentarzyDodawanie komentarzy Opis procesu dodawania komentarzy, zastosowanie tagów HTML w komentarzach, ustawienia publikacji komentarzy.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.