Problemy z aktualizacją

Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. Oto najczęstsze z nich:


W panelu administracyjnym cały czas wyświetla się komunikat o nieudanej aktualizacji („Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance”).

Najprawdopodobnie,j w wyniku przerwanej lub niedokończonej aktualizacji, na serwerze pozostał plik .maintenance tworzący się tymczasowo podczas procesu automatycznej instalacji. Zaloguj się na serwer FTP i skasuj plik .maintenance, znajdujący się w katalogu głównym WordPressa. Jeżeli nie widzisz tego pliku, włącz w swoim kliencie FTP opcję wyświetlania plików tymczasowych.

Strona nie działa prawidłowo? Sprawdź wtyczki!

Powodem wielu błędów po aktualizacji są wtyczki, które przestały być kompatybilne z najnowszą wersją WordPressa. Aby sprawdzić, która wtyczka powoduje problem, wyłącz je wszystkie, a następnie włączaj po kolei każdą z nich i sprawdzaj działanie strony.

Jeżeli na Twojej stronie wystąpiły inne problemy z aktualizacjami, koniecznie daj znać w komentarzu i napisz jak sobie z nimi poradziłeś!

wordpress-problemy-z-aktualizacja

Podobne wpisy

  • Bezpieczna aktualizacjaBezpieczna aktualizacja Chociaż zdarza się to bardzo rzadko, aktualizacja systemu WordPress, wtyczek lub motywów, może nie pójść tak jak powinna. Istnieje ryzyko, że spowoduje wystąpienie poważnych błędów, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie strony. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto każdorazowo […]
  • AktualizacjaAktualizacja Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie […]
  • Aktualizacja wtyczekAktualizacja wtyczek Kilka słów na temat aktualizacji wtyczek - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja wtyczek bez tajemnic 🙂
  • Aktualizacja motywówAktualizacja motywów Kilka słów na temat aktualizacji motywów - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja motywów bez tajemnic 🙂
  • Inne typy plikówInne typy plików Wstawianie multimediów innych niż obrazki - plików dźwiękowych, filmów video oraz dokumentów wraz oraz tworzenie galerii (playlist).
  • Aktualizacja rdzeniaAktualizacja rdzenia Jeżeli Twój WordPress wymaga aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany poprzez specjalny komunikat wyświetlający się w górnej części panelu administracyjnego. W tym wpisie podpowiadamy jak przejść przez proces aktualizacji (automatycznej lub ręcznej).

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.