Przyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons

W dzisiejszym wpisie nauczymy się dodawać przyciski udostępniania (share it) za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons. Jest to bajecznie proste rozwiązanie z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący WordPressowicz. Wtyczka dostępna jest do pobrania za darmo na stronie https://wordpress.org/plugins/add-to-any/

Wpis jest częścią kompleksowego kursu tworzenia stron internetowych w WordPressie dla początkujących. Znajdziesz go tu: Kurs WordPress

Wtyczka ma ponad 200 000 aktywnych instalacji (co oznacza, że jest sprawdzonym rozwiązaniem 🙂 ) i jest częściowo przetłumaczona na język polski.

Jak zainstalować wtyczkę dowiesz się z wpisu Instalacja wtyczek.

Po zainstalowaniu wtyczki przechodzimy do ustawień, które znajdziemy w menu Ustawienia > AddToAny

Wtyczka pozwala nam między innymi na zmianę:

 • wielkości ikonek – możemy wybrać mały, duży lub własny rozmiar – wpisujemy liczbę pikseli.
 • wyświetlanych portali – do wyboru jest ich kilkadziesiąt, między innymi Facebook, Google +, Twitter, Pinterest, WhatsApp, LinkedIn, a nawet polski Wykop. Ponadto przy wybranych ikonkach można podać liczbę już wykonanych udostępnień.
 • ikonki „pokaż więcej” – ikonka (domyślnie w formie niebieskiego kwadrata z plusem) pozwala rozwinąć listę innych portali, nie wybranych jako główne. Oczywiście możemy tę ikonkę wyłączyć (wtedy dostępne będą wyłącznie te portale, które wybraliśmy), a także zmienić jej grafikę na własną oraz dodać alternatywny opis.
 • tytułu – w tym miejscu można wpisać dowolny tytuł, np. „Udostępnij” lub „Podziel się tym artykułem”
 • położenia – możemy wybrać miejsce wyświetlania ikonek (np. pod postem, nad postem lub w obu miejscach na raz), a także czy ikonki mają się wyświetlać także na stronach, produktach (w przypadku, gdy prowadzimy sklep) stronie głównej itp.

Teraz wystarczy zapisać zmiany i gotowe! Prawda, że proste?

Działanie wtyczki możesz przetestować poniżej.

 

Podobne wpisy

 • Przyciski Social MediaPrzyciski Social Media Wykorzystanie Social Media do popularyzacji strony - przyciski typu "Podziel się" oraz "Polub nas".
 • Wtyczka Page Links ToWtyczka Page Links To Co zrobić, gdy w danym miejscu (np. w ustawieniach slidera) można wybrać docelowe odnośniki wyłącznie do stron, a my chcielibyśmy aby w tym miejscu występowały posty (lub odwrotnie), czyli kilka słów o wtyczce Page Links To.
 • MenuMenu Informacje ogólne na temat menu oraz rodzajów menu występujących w podstawowej wersji WordPressa - main menu oraz menu społecznościowym.
 • WpisyWpisy Tajniki dodawania wpisów (postów) - tytuł, adres, opis, zajawka, ustawienia publikacji, komentarze, autor, obrazek wyróżniający i inne opcje.
 • Optymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylkoOptymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylko (Autor: Sławek Czajkowski - więcej informacji o autorze na dole artykułu) O tym jak ważna jest pozycja strony internetowej w Google nikogo nie trzeba przekonywać. Widoczność na wartościowe słowa kluczowe zapewnia ruch organiczny, który przekłada się na spory zysk. W artykule […]
 • Zarządzanie wpisamiZarządzanie wpisami Informacje na temat zarządzania, kasowania, filtrowania, wyszukiwania i edytowania dodanych wcześniej wpisów.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.