Spam

Zmorą wielu twórców stron w WordPressie (i nie tylko) jest ogromna ilość spamu trafiająca codziennie do komentarzy. Oczywiście skala problemu różni się w zależności od popularności strony, jej tematyki oraz stosowanych zabezpieczeń.

Zazwyczaj, komentarze o charakterze spamu są napisane w języku angielskim (najczęściej bez ładu i składu) oraz zawierają nawet kilka odnośników. Wyświetlana nazwa autora jest często zlepkiem kilku słów kluczowych.

Co spamowe komentarze dają ich autorom?

Większość ze spamerskich komentarzy zostaje wychwycona przez programy antyspamowe, a nawet jeśli tak się nie stanie, to i tak żaden administrator o zdrowych zmysłach nie zaakceptuje przecież komentarza bez żadnej wartości merytorycznej, a jedynie z linkami do jakichś podejrzanych serwisów.

Dlaczego więc dodawanie takich komentarzy (w przekonaniu spamerów) się opłaca? Ponieważ stawiają oni na ilość. Komentarze nie są wstawiane (zazwyczaj) przez żywych ludzi, tylko przez roboty (spamboty) wertujące Internet w poszukiwaniu miejsc, w których można zostawić spamowe komentarze.

Ponieważ takich miejsc są miliony, od czasu do czasu znajdzie się niepilnowana strona czy blog, na której taki komentarz omyłkowo się ukaże – a każdy taki opublikowany komentarz to link do reklamowanej strony, co z kolei wg spamerów, może mieć wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Google od kilku lat walczy z taką formą sztucznego podnoszenia pozycji stron w wyszukiwarkach i staje się ona coraz mniej skuteczna, niemniej jednak w dalszym ciągu można znaleźć amatorów wykorzystywania tej metody.

Skuteczną bronią w walce ze spamem w komentarzach są specjalnie do tego celu stworzone wtyczki (między innymi najbardziej popularny Akismet). Ich opisy znajdziesz w dalszej części kursu.

Warto też zadbać o odpowiednie ustawienia Dyskusji. Aby uniknąć niechcianych komentarzy, warto rozważyć następujące działania:

  • wyłączenie pingbacków i trackbacków,
  • ręczne zatwierdzanie komentarzy,
  • analizowanie spamu i uzupełnianie na jego podstawie czarnej listy komentarzy.

Spam w WordPressie

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d