Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Informacje ogólne » Społeczność WordPressa

Społeczność WordPressa

    Ogromną siłą i przewagą konkurencyjną WordPressa jest jego społeczność, która obecnie liczy miliony użytkowników na całym świecie. Członkami tej wielkiej społeczności są użytkownicy WordPressa, administratorzy, programiści, twórcy wtyczek i motywów, deweloperzy, webmasterzy i wszyscy inni ludzie, których praca lub zainteresowania są związane z WordPressem.

    Członkowie tej społeczności:

    Testują i zgłaszają błędy.

    Przed wypuszczeniem każdej kolejnej wersji (a także, gdy już się ukaże) WordPress jest testowany przez liczną grupę ochotników – wolontariuszy. Użytkownicy mogą zgłaszać znalezione błędy za pośrednictwem platformy Tool. Platforma udostępnia także oś czasu – tablicę z informacjami o postępach w usuwaniu zgłoszonych błędów, kanał RSS oraz forum dyskusyjne dla zainteresowanych.

    Pomagają sobie nawzajem na forach dyskusyjnych.

    Na forach dyskusyjnych – oficjalnym angielskojęzycznym, znajdującym się pod adresem https://wordpress.org/support/ , oficjalnych forach w różnych językach (np. polskojęzycznym http://pl.forums.wordpress.org/) oraz licznych nieoficjalnych forach i grupach. Poza forami, pomoc można znaleźć na licznych blogach poświęconych WordPressowi. Większość problemów można rozwiązać dzięki tysiącom tutoriali dostępnych w Internecie (głównie w języku angielskim).

    Tworzą motywy i wtyczki

    WordPress nie byłby tak funkcjonalnym narzędziem, gdyby nie potężna baza ponad 37 000 wtyczek, dostępnych w oficjalnym repozytorium, tworzonych przez członków społeczności. Do tego dochodzą ich liczne rozszerzenia oraz wersje PRO, a także wtyczki płatne, co daje trudną do oszacowania, wielką liczbę możliwości rozbudowany podstawowej wersji WordPressa.

    Wiele tysięcy motywów, w tym ponad 1800 darmowych w repozytorium, pozwala tworzyć atrakcyjne wizualnie strony w wyniku zaledwie kilku kliknięć.

    Organizują i spotykają się na różnych wydarzeniach.

    Oficjalnymi, a zarazem największymi wydarzeniami tego typu są WordCampy, czyli coroczne imprezy organizowane dla użytkowników i deweloperów, pozwalające spotkać się miłośnikom WordPressa i porozmawiać o wszystkim, co go dotyczy. Obecnie istnieje 346 WordCampów w 172 miastach i w 48 krajach. WordCampy organizowane są także w Polsce – najbliższy odbędzie się w Krakowie w dniach 12-13 września 2015. Więcej informacji: https://krakow.wordcamp.org/2015/

    Utrzymują się z WordPressa.

    Platforma WordPress dała pracę wielu tysiącom ludzi, którzy za jego pośrednictwem mogli założyć sklepy internetowe, komercyjne strony i blogi, tworzyć płatne wtyczki i szablony lub oferować odpłatne wsparcie techniczne w zakresie tworzenia stron w WordPressie.

    Społeczność WordPressa