Społeczność WordPressa

Ogromną siłą i przewagą konkurencyjną WordPressa jest jego społeczność, która obecnie liczy miliony użytkowników na całym świecie. Członkami tej wielkiej społeczności są użytkownicy WordPressa, administratorzy, programiści, twórcy wtyczek i motywów, deweloperzy, webmasterzy i wszyscy inni ludzie, których praca lub zainteresowania są związane z WordPressem.

Członkowie tej społeczności:

Testują i zgłaszają błędy.

Przed wypuszczeniem każdej kolejnej wersji (a także, gdy już się ukaże) WordPress jest testowany przez liczną grupę ochotników – wolontariuszy. Użytkownicy mogą zgłaszać znalezione błędy za pośrednictwem platformy Tool. Platforma udostępnia także oś czasu – tablicę z informacjami o postępach w usuwaniu zgłoszonych błędów, kanał RSS oraz forum dyskusyjne dla zainteresowanych.

Pomagają sobie nawzajem na forach dyskusyjnych.

Na forach dyskusyjnych – oficjalnym angielskojęzycznym, znajdującym się pod adresem https://wordpress.org/support/ , oficjalnych forach w różnych językach (np. polskojęzycznym http://pl.forums.wordpress.org/) oraz licznych nieoficjalnych forach i grupach. Poza forami, pomoc można znaleźć na licznych blogach poświęconych WordPressowi. Większość problemów można rozwiązać dzięki tysiącom tutoriali dostępnych w Internecie (głównie w języku angielskim).

Tworzą motywy i wtyczki

WordPress nie byłby tak funkcjonalnym narzędziem, gdyby nie potężna baza ponad 37 000 wtyczek, dostępnych w oficjalnym repozytorium, tworzonych przez członków społeczności. Do tego dochodzą ich liczne rozszerzenia oraz wersje PRO, a także wtyczki płatne, co daje trudną do oszacowania, wielką liczbę możliwości rozbudowany podstawowej wersji WordPressa.

Wiele tysięcy motywów, w tym ponad 1800 darmowych w repozytorium, pozwala tworzyć atrakcyjne wizualnie strony w wyniku zaledwie kilku kliknięć.

Organizują i spotykają się na różnych wydarzeniach.

Oficjalnymi, a zarazem największymi wydarzeniami tego typu są WordCampy, czyli coroczne imprezy organizowane dla użytkowników i deweloperów, pozwalające spotkać się miłośnikom WordPressa i porozmawiać o wszystkim, co go dotyczy. Obecnie istnieje 346 WordCampów w 172 miastach i w 48 krajach. WordCampy organizowane są także w Polsce – najbliższy odbędzie się w Krakowie w dniach 12-13 września 2015. Więcej informacji: https://krakow.wordcamp.org/2015/

Utrzymują się z WordPressa.

Platforma WordPress dała pracę wielu tysiącom ludzi, którzy za jego pośrednictwem mogli założyć sklepy internetowe, komercyjne strony i blogi, tworzyć płatne wtyczki i szablony lub oferować odpłatne wsparcie techniczne w zakresie tworzenia stron w WordPressie.

Społeczność WordPressa

Podobne wpisy

 • Wordpress.comWordPress.com Czym się różni wordpress.com od wordpress.org? Podstawowe informacje na temat usługi wordpress.com oraz porady które rozwiązanie lepiej wybrać.
 • Dlaczego WordPress?Dlaczego WordPress? Kilka argumentów dlaczego warto wybrać WordPressa jako główne narzędzie do tworzenia stron oraz porównanie WordPressa z innymi popularnymi CMSami - Joomlą i Drupalem.
 • Znane strony na WordPressieZnane strony na WordPressie Przykłady znanych na całym świecie firm tworzących swoje strony internetowe na platformie WordPress - New York Times, People, CNN, Forbes, Ebay, Sony, Samsung, National Geographic.
 • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
 • Historia WordPressaHistoria WordPressa Historia powstania WordPressa, kroki milowe w historii rozwoju tego systemu oraz garść ciekawostek na temat jego twórców.
 • O WordPressieO WordPressie Definicja systemu WordPress - czym jest i do czego służy - oraz informacje na temat jego popularności.

1 Komentarz

 1. 20 października 2015    

  WordCamp jest przereklamowany 😉 proponuję uczęszczać na mniejsze za to częstsze spotkania organizowane w wielu miastach o nazwie WordUp.
  Na tych spotkaniach zbierają się ludzie mający wiedzę i jej poszukujący. WordUp Warszawa przykładowo ma zazwyczaj 3 prelekcje o różnym stopniu trudności, a po nich następuje socjalizacja i wymiana wiedzy oraz poglądów 🙂

  Kalendarz WordUp-ów jest dostępny pod adresem https://calendar.google.com/calendar/embed?src=g9taks392e8mc5letq9pmtfqq8%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.