Strony

Strony, w przeciwieństwie do wpisów, służą do publikowania treści statycznych, niezmieniających się w czasie. Nie są one opatrzone datami i z reguły są dostępne dla użytkowników w tych samych miejscach na stronie (jako części menu – na górze lub w pasku bocznym serwisu).

W przypadku tworzenia strony organizacji non profit doskonale nadają się do przekazywania takich informacji jak:

 • dane kontaktowe,
 • informacje o organizacji,
 • statut,
 • jak możesz pomóc,
 • mapa strony,
 • regulamin,
 • polityka prywatności.

Różnice pomiędzy stronami i wpisami:

 Wpisy  Strony
aktualne ponadczasowe
podzielone na kategorie hierarchiczne
z możliwością komentowania zazwyczaj bez możliwości komentowania
nieograniczona liczba zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu
dostępne w kanałach RSS niedostępne w kanałach RSS

Dodawanie stron, dostępne w menu Strony > Dodaj nową, przebiega w sposób identyczny jak dodawanie wpisów, w związku z tym nie będziemy ponownie opisywać całego procesu. W formularzu dodawania strony również nadajemy jej tytuł, dodajemy treść za pomocą edytora wizualnego lub tekstowego i wybieramy odpowiednie ustawienia publikacji. Na stronach można także zezwolić na dodawanie przez użytkowników komentarzy, jednak w większości przypadków nie jest to potrzebne (po co użytkownicy mieliby komentować zakładkę kontakt?).

Jedyną różnicą pomiędzy dodawaniem wpisu, a dodawaniem strony, jest brak niektórych opcji (kategorie, tagi) oraz dodatkowy widget Atrybuty strony znajdujący się w pasku bocznym.

Dodawanie strony

Kolejność stron

W widgecie Atrybuty, poza ustawianiem rodzica danej strony, dostępna jest opcja Kolejność, za pomocą której zmienisz domyślny, alfabetyczny porządek wyświetlania stron na własny. Jeżeli wpiszesz 1, strona będzie znajdować się na samym początku listy stron (np. w menu), strona z numerem 2 będzie kolejna itd.

Szablon strony

Niektóre motywy udostępniają możliwość wybierania szablonów dla stron – czyli zastosowanie, innego niż domyślny, wyglądu dla wybranej strony statycznej. Opcja ta może być przydatna jeżeli chcemy zastosować inny układ ekranu (np. trzy kolumny zamiast dwóch).

Jeżeli wybrany motyw nie udostępnia opcji zmiany domyślnego szablonu strony, można samodzielnie dokonać zmian w kodzie i dodać własny szablon, jednak jest to czynność zalecana dla zaawansowanych użytkowników.

Wordpress Strony

Podobne wpisy

 • Rodzic i dzieckoRodzic i dziecko Informacje na temat relacji rodzic - dziecko pomiędzy stronami oraz jak je wykorzystywać w budowaniu struktury stron.
 • Zarządzanie stronamiZarządzanie stronami Informacje na temat zarządzania wcześniej dodanymi stronami - szybka edycja, usuwanie, masowe działania.
 • Dodawanie widgetówDodawanie widgetów Dodawanie widgetów do paska bocznego oraz zmiana ich ustawień (kolejność, tytuły, sposób wyświetlania, liczba elementów itp.)
 • Podstawowa konfiguracjaPodstawowa konfiguracja Jak skonfigurować działającą stronę na nowej instalacji WordPressa - podstawowe informacje o wpisach, stronach, wyglądzie oraz menu.
 • Ustawienia czytaniaUstawienia czytania Informacje na temat ustawień czytania - co wyświetla strona główna, liczba postów na jednej podstronie, ustawienia RSS, widoczność dla wyszukiwarek.
 • Zarządzanie wpisamiZarządzanie wpisami Informacje na temat zarządzania, kasowania, filtrowania, wyszukiwania i edytowania dodanych wcześniej wpisów.

2 Komentarze(-y)

 1. 20 października 2015    

  Sorry ale tabelka jest do poprawki
  Jakoś u mnie można komentować strony… co prawda w tekście prostujecie błąd z tabelki ale IMHO to powoduje wysyłanie sprzecznych informacji co szkodzi temu kursowi.
  Strony też mogą mieć nieograniczoną liczbę (technicznie są przecież tylko innym rodzajem posta).

  • Redakcja Redakcja
   20 października 2015    

   Dzięki za zwrócenie uwagi. Postaram się inaczej to ująć.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.