Tagi

Tagi są kolejnym narzędziem służącym do porządkowania wpisów, jednak są czym innym i korzysta się z nich nieco inaczej niż z omówionych w poprzednim rozdziale kategorii.

Dodawanie tagów

Tagi przypisuje się z poziomu dodawania lub edycji wpisu. Wpisuj kolejne tagi, oddzielając je przecinkami. Każdy dodany w tym polu tag od tej pory będzie znajdował się na liście tagów Twojej strony.

Staraj się nie dodawać bardzo podobnych tagów, tylko korzystaj z już istniejących (np. jeżeli jest już tag pomidory, nie ma sensu dodawać kolejnego – pomidor). Wielkość liter w tagach nie ma znaczenia.

W widgecie dostępna jest też opcja „Wybierz spośród najpopularniejszych tagów” – gdy w nią klikniesz pojawi się lista tagów, z których najczęściej korzystasz (jest do nich przypisanych najwięcej wpisów).

Zarządzanie tagami

Tagami można zarządzać w dedykowanym menu Wpisy > Tagi.

Menu Tagi

Z lewej strony ekranu znajduje się formularz dodawania nowego tagu. Analogicznie, jak w przypadku kategorii, mamy do wypełnienia pola:

  • nazwa (np. pomidory),
  • uproszczona nazwa (w tym przykładzie taka sama – pomidory),
  • opis (kilka słów na temat słowa kluczowego oraz tego jakie posty będą przypisywane do danego tagu – np. potrawy z pomidorami).

Tagi

Pola wyboru tagu nadrzędnego nie ma, ponieważ w przypadku tagów nie stosuje się hierarchizacji.

Z prawej strony ekranu jest tabelka z dodanymi tagami. Dostępne opcje pozwalają na edytowanie oraz usunięcie każdego z nich.

Ostatnia kolumna „Liczba” informuje o tym, ile wpisów jest przypisanych do danego tagu.

Uwaga!

Jeżeli kiedykolwiek uznasz, że Twój tag powinien być jednak kategorią, możesz użyć narzędzia do konwertowania tagów na kategorie i na odwrót, dostępnego w zakładce Narzędzia.

Wordpress Tagi

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d