Ustawienia czytania

Ustawienia czytaniaW tej zakładce zmienisz ustawienia dotyczące wyświetlania wpisów:

  • Strona główna wyświetla – w tym miejscu możesz określić, czy chcesz, aby na stronie głównej wyświetlały się najnowsze wpisy (aktualności), czy wybrana strona statyczna – np. informacje ogólne na temat organizacji lub projektu (możesz przygotować wcześniej dedykowaną stronę statyczną w menu Strony).

Jeżeli wybierzesz stronę statyczną, w polu „Strona z wpisami” możesz wybrać, na której stronie mają być wyświetlane wpisy (wystarczy dodać pustą stronę, np. Aktualności – WordPress automatycznie będzie wyświetlać na niej wpisy).

  • Strony blogu wyświetlają maksymalnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać na jednej podstronie (dotyczy strony głównej, archiwów oraz wyników wyszukiwania), czyli po ilu wpisach wyniki będą stronicowane. Więcej wpisów można będzie przeczytać przechodząc do następnych, ponumerowanych zakładek.

Stronicowanie / Paginacja

  • Kanały nowości wyświetlają ostatnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać w kanałach RSS.
  • W kanałach nowości wyświetlaj – określa, czy w kanałach RSS ma się wyświetlać cała treść wpisów czy tylko ich fragmenty.
  • Widoczność dla wyszukiwarek – zaznaczenie opcji „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny” spowoduje, że strona nie będzie indeksowana przez wyszukiwarki (czyli nie będzie pokazywana w wynikach wyszukiwania). Opcja jest bardzo przydatna w czasie tworzenia strony.

Uwaga!

Należy bezwzględnie pamiętać o odznaczeniu tej opcji w chwili publikacji gotowej strony.

Ustawienia czytania - WordPress

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d