Ustawienia czytania

Ustawienia czytaniaW tej zakładce zmienisz ustawienia dotyczące wyświetlania wpisów:

 • Strona główna wyświetla – w tym miejscu możesz określić, czy chcesz, aby na stronie głównej wyświetlały się najnowsze wpisy (aktualności), czy wybrana strona statyczna – np. informacje ogólne na temat organizacji lub projektu (możesz przygotować wcześniej dedykowaną stronę statyczną w menu Strony).

Jeżeli wybierzesz stronę statyczną, w polu „Strona z wpisami” możesz wybrać, na której stronie mają być wyświetlane wpisy (wystarczy dodać pustą stronę, np. Aktualności – WordPress automatycznie będzie wyświetlać na niej wpisy).

 • Strony blogu wyświetlają maksymalnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać na jednej podstronie (dotyczy strony głównej, archiwów oraz wyników wyszukiwania), czyli po ilu wpisach wyniki będą stronicowane. Więcej wpisów można będzie przeczytać przechodząc do następnych, ponumerowanych zakładek.

Stronicowanie / Paginacja

 • Kanały nowości wyświetlają ostatnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać w kanałach RSS.
 • W kanałach nowości wyświetlaj – określa, czy w kanałach RSS ma się wyświetlać cała treść wpisów czy tylko ich fragmenty.
 • Widoczność dla wyszukiwarek – zaznaczenie opcji „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny” spowoduje, że strona nie będzie indeksowana przez wyszukiwarki (czyli nie będzie pokazywana w wynikach wyszukiwania). Opcja jest bardzo przydatna w czasie tworzenia strony.

Uwaga!

Należy bezwzględnie pamiętać o odznaczeniu tej opcji w chwili publikacji gotowej strony.

Ustawienia czytania - WordPress

Podobne wpisy

 • Ustawienia dyskusjiUstawienia dyskusji Informacje na temat ustawień dyskusji - ustawienia komentarzy, pingbacki i trackbacki, obrazki profilowe.
 • UstawieniaUstawienia Informacje ogólne na temat dostępnych ustawień w WordPressie, dzięki którym można dostosować różne szczegóły konfiguracji strony.
 • Bezpośrednie odnośnikiBezpośrednie odnośniki Informacje na temat ustawień bezpośrednich odnośników - format adresu url wpisu, znaczniki oraz aliasy kategorii i tagów.
 • Ustawienia ogólneUstawienia ogólne Informacje na temat ustawień ogólnych - format daty i godziny, strefa czasowa, pierwszy dzień tygodnia, język witryny, tytuł i opis witryny, członkostwo.
 • Ustawienia mediówUstawienia mediów Informacje na temat ustawień mediów - wielkości obrazków (miniatura, średni i duży rozmiar), przycinanie miniatury, porządkowanie plików w katalogach na serwerze.
 • StronyStrony Strony w WordPressie - dodawania i edycja, różnice pomiędzy wpisami a stronami, atrybuty strony, kolejność i szablon.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.