Ustawienia ogólne

W tej zakładce zmienisz różne podstawowe ustawienia dotyczące strony:

 • Tytuł – tytuł strony, który będzie się wyświetlał na górze strony oraz w pasku przeglądarki, a także w wynikach wyszukiwania. Najlepiej jako tytuł ustawić nazwę organizacji lub projektu / akcji, której strona dotyczy.
 • Opis – krótka informacja (około 150 znaków ze spacjami) na temat zawartości strony. Często wykorzystywany jako opis strony w wynikach wyszukiwania. W niektórych motywach wyświetla się pod tytułem (ale można to zmienić w ustawieniach wyglądu). Przykładowo: „Oficjalna strona internetowa Organizacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych XYZ zajmującej się pomocą osobom cierpiącym na choroby układu nerwowego”.
 • Adres WordPressa (URL) – adres, pod którym znajdują się pliki WordPressa. Jeżeli pliki znajdują się w katalogu głównym adresem będzie http://adresstrony.pl, jeżeli w podkatalogu – http://adresstrony.pl/podkatalog. To pole jest domyślnie wypełnione i jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby, lepiej niczego w nim nie zmieniać.
 • Adres witryny (URL) – domyślny adres pod którym wyświetla się strona. Zazwyczaj jest taki sam jak Adres WordPressa.
 • Adres email – na ten email przychodzą powiadomienia dotyczące spraw administracyjnych (np. informacje o nowych użytkownikach i komentarzach). Podany w tym miejscu adres email wyświetla się także w polu nadawcy wiadomości, które przychodzą do użytkowników Twojej strony (np. o aktywacji ich konta). Adres ten nie jest natomiast wyświetlany na stronie.
 • Członkostwo – zaznaczenie opcji „Każdy może się zarejestrować” powoduje, że konto na Twojej stronie będzie mógł założyć każdy Internauta. Jeżeli go nie zaznaczysz tylko Ty, jako administrator, będziesz mógł dodawać nowych użytkowników.
 • Domyślna rola nowych użytkowników – określa jakie uprawnienia będą mieli nowi użytkownicy zaraz po rejestracji. Ze względów bezpieczeństwa, w połączeniu z opcją „Każdy może się zarejestrować” najlepiej zostawić w tym polu domyślne ustawienie Subskrybent (jako administrator będziesz mógł później ręcznie zmieniać poziomy uprawnień użytkowników w menu Użytkownicy).
 • Strefa czasowa – prawidłowa strefa czasowa (dla Polski – Warszawa lub UTC+1). Wybranie właściwej strefy czasowej będzie miało wpływ na wyświetlaną datę i godzinę publikacji wpisów.
 • Format daty – sposób wyświetlania daty na stronie. Można wybrać spośród czterech dostępnych formatów lub wpisać własny.
 • Format godziny – sposób wyświetlania godziny na stronie. Można wybrać jeden z dwóch formatów lub wpisać własny
 • Pierwszy dzień tygodnia – od tego dnia będzie się zaczynać tydzień, np. w dodanym do paska bocznego widgecie z kalendarzem.
 • Język witryny – język panelu administracyjnego WordPressa. Od tego ustawienia zależy także jakie pliki językowe zostaną zaciągnięte do wtyczek oraz motywów (jeżeli dany motyw lub wtyczka będą zawierać polskie tłumaczenie, od razu zostanie ono ustawione jako domyślne)

Ustawienia Ogólne

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d