Ustawienia ogólne

W tej zakładce zmienisz różne podstawowe ustawienia dotyczące strony:

 • Tytuł – tytuł strony, który będzie się wyświetlał na górze strony oraz w pasku przeglądarki, a także w wynikach wyszukiwania. Najlepiej jako tytuł ustawić nazwę organizacji lub projektu / akcji, której strona dotyczy.
 • Opis – krótka informacja (około 150 znaków ze spacjami) na temat zawartości strony. Często wykorzystywany jako opis strony w wynikach wyszukiwania. W niektórych motywach wyświetla się pod tytułem (ale można to zmienić w ustawieniach wyglądu). Przykładowo: „Oficjalna strona internetowa Organizacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych XYZ zajmującej się pomocą osobom cierpiącym na choroby układu nerwowego”.
 • Adres WordPressa (URL) – adres, pod którym znajdują się pliki WordPressa. Jeżeli pliki znajdują się w katalogu głównym adresem będzie http://adresstrony.pl, jeżeli w podkatalogu – http://adresstrony.pl/podkatalog. To pole jest domyślnie wypełnione i jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby, lepiej niczego w nim nie zmieniać.
 • Adres witryny (URL) – domyślny adres pod którym wyświetla się strona. Zazwyczaj jest taki sam jak Adres WordPressa.
 • Adres email – na ten email przychodzą powiadomienia dotyczące spraw administracyjnych (np. informacje o nowych użytkownikach i komentarzach). Podany w tym miejscu adres email wyświetla się także w polu nadawcy wiadomości, które przychodzą do użytkowników Twojej strony (np. o aktywacji ich konta). Adres ten nie jest natomiast wyświetlany na stronie.
 • Członkostwo – zaznaczenie opcji „Każdy może się zarejestrować” powoduje, że konto na Twojej stronie będzie mógł założyć każdy Internauta. Jeżeli go nie zaznaczysz tylko Ty, jako administrator, będziesz mógł dodawać nowych użytkowników.
 • Domyślna rola nowych użytkowników – określa jakie uprawnienia będą mieli nowi użytkownicy zaraz po rejestracji. Ze względów bezpieczeństwa, w połączeniu z opcją „Każdy może się zarejestrować” najlepiej zostawić w tym polu domyślne ustawienie Subskrybent (jako administrator będziesz mógł później ręcznie zmieniać poziomy uprawnień użytkowników w menu Użytkownicy).
 • Strefa czasowa – prawidłowa strefa czasowa (dla Polski – Warszawa lub UTC+1). Wybranie właściwej strefy czasowej będzie miało wpływ na wyświetlaną datę i godzinę publikacji wpisów.
 • Format daty – sposób wyświetlania daty na stronie. Można wybrać spośród czterech dostępnych formatów lub wpisać własny.
 • Format godziny – sposób wyświetlania godziny na stronie. Można wybrać jeden z dwóch formatów lub wpisać własny
 • Pierwszy dzień tygodnia – od tego dnia będzie się zaczynać tydzień, np. w dodanym do paska bocznego widgecie z kalendarzem.
 • Język witryny – język panelu administracyjnego WordPressa. Od tego ustawienia zależy także jakie pliki językowe zostaną zaciągnięte do wtyczek oraz motywów (jeżeli dany motyw lub wtyczka będą zawierać polskie tłumaczenie, od razu zostanie ono ustawione jako domyślne)

Ustawienia Ogólne

Podobne wpisy

 • Ustawienia dyskusjiUstawienia dyskusji Informacje na temat ustawień dyskusji - ustawienia komentarzy, pingbacki i trackbacki, obrazki profilowe.
 • Ustawienia mediówUstawienia mediów Informacje na temat ustawień mediów - wielkości obrazków (miniatura, średni i duży rozmiar), przycinanie miniatury, porządkowanie plików w katalogach na serwerze.
 • WpisyWpisy Tajniki dodawania wpisów (postów) - tytuł, adres, opis, zajawka, ustawienia publikacji, komentarze, autor, obrazek wyróżniający i inne opcje.
 • Bezpośrednie odnośnikiBezpośrednie odnośniki Informacje na temat ustawień bezpośrednich odnośników - format adresu url wpisu, znaczniki oraz aliasy kategorii i tagów.
 • Ustawienia czytaniaUstawienia czytania Informacje na temat ustawień czytania - co wyświetla strona główna, liczba postów na jednej podstronie, ustawienia RSS, widoczność dla wyszukiwarek.
 • Tłumaczenie programem PoEditTłumaczenie programem PoEdit Tutorial na temat tłumaczenia wtyczek i motywów WordPressa za pomocą programu PoEdit. Instrukcja krok po kroku, frazy, liczby mnogie, odmiany, propozycje tłumaczeń.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.