Ustawienia

W menu Ustawienia możesz dostosować różne szczegóły konfiguracji strony. W podstawowej wersji WordPressa są one podzielone na sześć części – ustawienia ogólne, pisania, czytania, dyskusji, mediów oraz bezpośrednich odnośników.

Warto zapoznać się z katalogiem dostępnych ustawień, ponieważ można znaleźć w nich rozwiązania wielu problemów. Innymi słowy – zanim zainstalujesz wtyczkę, sprawdź czy poszukiwana przez Ciebie opcja nie jest dostępna w ustawieniach.

Po dokonaniu zmian w którejkolwiek z zakładek Ustawień nie zapomnij użyć przycisku „Zapisz zmiany”. WordPress poinformuje Cię o zapisaniu zmian odpowiednim komunikatem.

Wordpress Ustawienia

Podobne wpisy

  • Ustawienia czytaniaUstawienia czytania Informacje na temat ustawień czytania - co wyświetla strona główna, liczba postów na jednej podstronie, ustawienia RSS, widoczność dla wyszukiwarek.
  • Ustawienia dyskusjiUstawienia dyskusji Informacje na temat ustawień dyskusji - ustawienia komentarzy, pingbacki i trackbacki, obrazki profilowe.
  • Ustawienia mediówUstawienia mediów Informacje na temat ustawień mediów - wielkości obrazków (miniatura, średni i duży rozmiar), przycinanie miniatury, porządkowanie plików w katalogach na serwerze.
  • GravatarGravatar Informacje na temat Gravatara. Co to jest Gravatar oraz jak z niego korzystać. Opis kategorii gravatarów.
  • Ustawienia ogólneUstawienia ogólne Informacje na temat ustawień ogólnych - format daty i godziny, strefa czasowa, pierwszy dzień tygodnia, język witryny, tytuł i opis witryny, członkostwo.
  • Tłumaczenie motywów i wtyczekTłumaczenie motywów i wtyczek W tym oraz w kolejnych wpisach znajdziesz informacje, jak samodzielnie przetłumaczyć motyw lub wtyczkę. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a stwarza nieograniczone możliwości.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.