Zarządzanie wpisami

Po przeczytaniu poprzednich postów wiesz już jak dodawać wpisy. Teraz zajmiemy się ekranem zarządzania wszystkimi dodanymi na Twojej stronie wpisami. W tym celu przejdź do menu Wpisy > Wszystkie wpisy.

Znajduje się tu lista wszystkich wpisów. Domyślny widok wyświetla tytuły wpisów wraz z informacją o autorze, kategorii, tagach, liczbie komentarzy, statusie publikacji oraz dacie dodania. W prawym górnym rogu ekranu, pod wyszukiwarką, znajduje się opcja przełączana widoków, za pomocą której możemy wyświetlić na liście również treść postów.

Zarządzanie wpisami

Gdy najedziesz kursorem na tytuł pojedynczego wpisu, pojawi się kilka opcji edycji:

  • Edytuj – po kliknięciu w ten link zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji, który wygląda tak samo jak ekran dodawania wpisu.
  • Szybka edycja – ta opcja pozwala edytować niektóre elementy wpisu bez konieczności przeładowywania strony (zmian dokonujesz z poziomu listy wpisów). Możesz zmienić w ten sposób tytuł, uproszczoną nazwę, datę publikacji, ustawienia prywatności i hasło, kategorie, tagi, ustawienia komentarzy i pingbacków, ustawienia publikacji oraz przykleić / odkleić post. Nie możesz jednak zmienić nic w treści wpisu ani edytować obrazka wyróżniającego.
  • Kosz – ta opcja usuwa wpis, ale jeszcze nie definitywnie – ląduje on w koszu, z którego później będzie można go przywrócić.
  • Zobacz – po kliknięciu w link Zobacz zostaniesz przeniesiony do danego wpisu.

Szybka edycja wpisu

Ponadto dostępna jest opcja edycji hurtowej wpisów. Aby ją wykonać, zaznacz wszystkie wpisy, które chcesz edytować i z rozwijanej listy „Masowe działania”, znajdującej się powyżej tabelki z wpisami, wybierz „Edytuj”. Pojawi się formularz edycji pozwalający na masową zmianę kategorii, tagów, autora, formatu ustawień komentarzy, publikacji, pingbacków oraz przyklejenie / odklejenie wybranych postów.

Masowa edycja wpisówMasowe działania umożliwiają również jednoczesne umieszczenie wielu wpisów w koszu.

Dostępne na górze, obok Masowych działań, opcje filtrowania, umożliwiają pokazanie wpisów wyłącznie z wybranego miesiąca (np. tylko opublikowane w lutym 2015 roku) lub wybranej kategorii. Klikając w nazwę użytkownika (w kolumnie Autor), otrzymamy listę wpisów dodanych wyłącznie przez niego. Podobnie zadziała naciśnięcie nazwy dowolnej kategorii lub tagu spośród wyświetlanych (kolumna Kategorie lub Tagi) – ukażą się tylko wpisy przypisane do wybranej kategorii / tagu. Klikając w dymek z liczbą komentarzy zostaniesz przeniesiony do ekranu zarządzania komentarzami wybranego postu.

Filtrować wpisy można także za pomocą wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu. Po skorzystaniu z niej, na liście pojawią się tylko wpisy, w których treści lub tytule znalazła się wyszukana fraza.

Zarządzanie wpisami

Podobne wpisy

  • WpisyWpisy Tajniki dodawania wpisów (postów) - tytuł, adres, opis, zajawka, ustawienia publikacji, komentarze, autor, obrazek wyróżniający i inne opcje.
  • TagiTagi Informacje na temat dodawania, stosowania i zarządzania tagami i porady jak je najlepiej wykorzystywać do oznaczania wpisów.
  • Dodawanie widgetówDodawanie widgetów Dodawanie widgetów do paska bocznego oraz zmiana ich ustawień (kolejność, tytuły, sposób wyświetlania, liczba elementów itp.)
  • Edytor wizualnyEdytor wizualny Opis funkcji edytora wizualnego (edytora WYSIWYG) oraz wskazówki jak z nich korzystać - formatowanie tekstu, dodawanie obrazków, linków, list i znaków specjalnych, wstawianie nagłówków.
  • Kategorie a tagi – różniceKategorie a tagi – różnice "Kategorie są jak spis treści, a tagi jak indeks haseł na końcu książki" czyli opis różnic pomiędzy dwoma rodzajami taksonomii.
  • Przenoszenie strony za pomocą wtyczki DuplicatorPrzenoszenie strony za pomocą wtyczki Duplicator Ciekawym narzędziem do półautomatycznego przenoszenia wordpressowych stron na inny serwer lub do innego katalogu jest wtyczka Duplicator. Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki, w panelu administracyjnym pojawi się dodatkowa zakładka – „Duplicator”.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.