Przejdź do treści
Strona główna » Regulamin usługi – stworzenie serwisu e-learningowego

Regulamin usługi – stworzenie serwisu e-learningowego

I. Definicje

 1. Wykonawca – firma VALDANOS Agnieszka Ciborowska z siedzibą pod adresem Astrów 18, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne
 2. Zamawiający – firma zlecająca stworzenie serwisu

II. Postanowienia ogólne

 1. Przedmiotem umowy jest usługa stworzenia serwisu internetowego, zgodnie z dostępnym wzorem i funkcjonalnościami opisanymi w ofercie.
 2. Serwis będzie responsywny, tj. będzie dopasowywał się do urządzeń mobilnych typu smartfon lub tablet.
 3. Serwis zostanie wykonany w systemie WordPress za pomocą dostępnych rozszerzeń – motywów i wtyczek.
 4. W ramach usługi Zamawiającemu przysługuje roczna gwarancja na przedmiot zamówienia, z możliwością przedłużenia.
 5. Zamawiający otrzymuje instrukcję obsługi serwisu w języku polskim.
 6. Na zakończenie prac Wykonawca przenosi serwis na serwer wskazany przez Zamawiającego.
 7. Za wypełnienie serwisu treściami edukacyjnymi odpowiada Zamawiający. Wykonawca może podjąć się wypełnienia treścią serwisu na zlecenie Zamawiającego, w ramach odrębnego zamówienia, po uprzednim uzgodnieniu szczegółów.

III. Terminy

 1. Czas realizacji standardowego serwisu e-learningowego, w podstawowym motywie bez żadnych zmian i dodatkowych funkcjonalności dodatkowych wynosi 5 dni roboczych.
 2. Czas realizacji jest liczony od dnia następującego po dokonaniu płatności za serwis. Za dzień dokonania płatności za serwis uważa się dzień, w którym pieniądze wpłynęły na konto Wykonawcy.
 3. Termin realizacji może ulec przesunięciu w związku z:
 • ustalaniem szczegółów dotyczących realizacji zlecenia,
 • oczekiwaniem na otrzymanie materiałów od Zamawiającego,
 • realizacją dodatkowych zmian i funkcjonalności,
 • nieprzewidziany zdarzeniami losowymi.

IV. Główne funkcjonalności serwisu e-learningowego

 1. Dodawanie kursów i lekcji

W ramach platformy można dodawać nieograniczoną liczbę kursów (na przykład odpowiadających przedmiotom szkolnym, czy poziomom w nauczaniu języków obcych). Każdy kurs można podzielić na części (moduły) i dodawać do nich nieograniczoną liczbę lekcji.

 1. Osadzanie zewnętrznych treści w lekcjach

Poza treściami tekstowymi i wizualnymi, w każdej lekcji można osadzić treści z zewnętrznych serwisów (takie jak filmy z YouTube czy prezentacje multimedialne ze Slideshare). Można także wrzucić filmy, prezentacje i dokumenty PDF na serwer i wyświetlić je w lekcji za pomocą wbudowanej przeglądarki.

 1. Testy i egzaminy

Do każdego kursu, części kursu oraz lekcji można przypisać test. Test może składać się z następujących rodzajów pytań: jednokrotny wybór, wielokrotny wybór, samodzielne wpisanie odpowiedzi, szeregowanie odpowiedzi, dopasowywanie odpowiedzi, wypełnianie pustego pola, pytanie otwarte. W każdym teście można określić limit czasu na jego wypełnienie. Testy mogą sprawdzać się automatycznie, na podstawie udzielonych przez uczniów odpowiedzi. Do każdego pytania można dodać wiadomość wyświetlającą się w przypadku poprawnego rozwiązania, niepoprawnego rozwiązania zadania oraz wskazówkę.

 1. Wirtualne klasy i lekcje na żywo

Możliwość tworzenia wirtualnych klas i wyświetlania w nich lekcji na żywo (za pośrednictwem streamingu YouTube, Vimeo, Facebook lub innych). W każdej wirtualnej klasie znajduje się czat na żywo dla uczniów uczestniczących w lekcji. Można także wypełnić klasową „tablicę” treściami dotyczącymi lekcji. Można stworzyć dowolną liczbę klas i nazwać je numerami (np. 210), nazwiskami nauczycieli (np. Sala prof. Jana Kowalskiego), identyfikatorami klas (np. Sala klasy 1A) czy przedmiotami (np. Sala od biologii).

 1. Zadania i prace domowe

Ponadto można zadawać uczniom prace domowe (np. wypracowania, referaty), które następnie mogą być sprawdzanie przez nauczyciela. Prace domowe (przypisane do lekcji) mogą być przesyłane za pośrednictwem opcji Dodaj Plik. Nauczyciel może oceniać prace uczniów, a także dodawać do nich komentarze.

 1. Sprzedaż kursów online

Sprzedaż kursów online za pośrednictwem wygodnej platformy sprzedażowej. Istnieje możliwość podpięcia szybkich płatności (np. DotPay, PayU, tPay i inne). System sprzedaży wyposażony jest między innymi w funkcjonalność kuponów rabatowych. Opcja sprzedaży dostępna jest w pakiecie STANDARD + SALE.