https://lottiefiles.com/8881-wave

Przyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

W dzisiejszym wpisie nauczymy się dodawać przyciski udostępniania (share it) za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons. Jest to bajecznie proste rozwiązanie z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący WordPressowicz. Wtyczka dostępna jest do pobrania za darmo na stronie https://wordpress.org/plugins/add-to-any/

Wpis jest częścią kompleksowego kursu tworzenia stron internetowych w WordPressie dla początkujących. Znajdziesz go tu: Kurs WordPress

Wtyczka ma ponad 200 000 aktywnych instalacji (co oznacza, że jest sprawdzonym rozwiązaniem 🙂 ) i jest częściowo przetłumaczona na język polski.

Jak zainstalować wtyczkę dowiesz się z wpisu Instalacja wtyczek.

Po zainstalowaniu wtyczki przechodzimy do ustawień, które znajdziemy w menu Ustawienia > AddToAny

Wtyczka pozwala nam między innymi na zmianę:

  • wielkości ikonek – możemy wybrać mały, duży lub własny rozmiar – wpisujemy liczbę pikseli.
  • wyświetlanych portali – do wyboru jest ich kilkadziesiąt, między innymi Facebook, Google +, Twitter, Pinterest, WhatsApp, LinkedIn, a nawet polski Wykop. Ponadto przy wybranych ikonkach można podać liczbę już wykonanych udostępnień.
  • ikonki „pokaż więcej” – ikonka (domyślnie w formie niebieskiego kwadrata z plusem) pozwala rozwinąć listę innych portali, nie wybranych jako główne. Oczywiście możemy tę ikonkę wyłączyć (wtedy dostępne będą wyłącznie te portale, które wybraliśmy), a także zmienić jej grafikę na własną oraz dodać alternatywny opis.
  • tytułu – w tym miejscu można wpisać dowolny tytuł, np. „Udostępnij” lub „Podziel się tym artykułem”
  • położenia – możemy wybrać miejsce wyświetlania ikonek (np. pod postem, nad postem lub w obu miejscach na raz), a także czy ikonki mają się wyświetlać także na stronach, produktach (w przypadku, gdy prowadzimy sklep) stronie głównej itp.

Teraz wystarczy zapisać zmiany i gotowe! Prawda, że proste?

Działanie wtyczki możesz przetestować poniżej.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!