Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Opisy wtyczek » Przyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons

Przyciski Udostępnij za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons

  W dzisiejszym wpisie nauczymy się dodawać przyciski udostępniania (share it) za pomocą wtyczki AddToAny Share Buttons. Jest to bajecznie proste rozwiązanie z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący WordPressowicz. Wtyczka dostępna jest do pobrania za darmo na stronie https://wordpress.org/plugins/add-to-any/

  Wpis jest częścią kompleksowego kursu tworzenia stron internetowych w WordPressie dla początkujących. Znajdziesz go tu: Kurs WordPress

  Wtyczka ma ponad 200 000 aktywnych instalacji (co oznacza, że jest sprawdzonym rozwiązaniem 🙂 ) i jest częściowo przetłumaczona na język polski.

  Jak zainstalować wtyczkę dowiesz się z wpisu Instalacja wtyczek.

  Po zainstalowaniu wtyczki przechodzimy do ustawień, które znajdziemy w menu Ustawienia > AddToAny

  Wtyczka pozwala nam między innymi na zmianę:

  • wielkości ikonek – możemy wybrać mały, duży lub własny rozmiar – wpisujemy liczbę pikseli.
  • wyświetlanych portali – do wyboru jest ich kilkadziesiąt, między innymi Facebook, Google +, Twitter, Pinterest, WhatsApp, LinkedIn, a nawet polski Wykop. Ponadto przy wybranych ikonkach można podać liczbę już wykonanych udostępnień.
  • ikonki „pokaż więcej” – ikonka (domyślnie w formie niebieskiego kwadrata z plusem) pozwala rozwinąć listę innych portali, nie wybranych jako główne. Oczywiście możemy tę ikonkę wyłączyć (wtedy dostępne będą wyłącznie te portale, które wybraliśmy), a także zmienić jej grafikę na własną oraz dodać alternatywny opis.
  • tytułu – w tym miejscu można wpisać dowolny tytuł, np. „Udostępnij” lub „Podziel się tym artykułem”
  • położenia – możemy wybrać miejsce wyświetlania ikonek (np. pod postem, nad postem lub w obu miejscach na raz), a także czy ikonki mają się wyświetlać także na stronach, produktach (w przypadku, gdy prowadzimy sklep) stronie głównej itp.

  Teraz wystarczy zapisać zmiany i gotowe! Prawda, że proste?

  Działanie wtyczki możesz przetestować poniżej.