https://lottiefiles.com/8881-wave

Zarządzanie wpisami

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Po przeczytaniu poprzednich postów wiesz już jak dodawać wpisy. Teraz zajmiemy się ekranem zarządzania wszystkimi dodanymi na Twojej stronie wpisami. W tym celu przejdź do menu Wpisy > Wszystkie wpisy.

Znajduje się tu lista wszystkich wpisów. Domyślny widok wyświetla tytuły wpisów wraz z informacją o autorze, kategorii, tagach, liczbie komentarzy, statusie publikacji oraz dacie dodania. W prawym górnym rogu ekranu, pod wyszukiwarką, znajduje się opcja przełączana widoków, za pomocą której możemy wyświetlić na liście również treść postów.

Zarządzanie wpisami

Gdy najedziesz kursorem na tytuł pojedynczego wpisu, pojawi się kilka opcji edycji:

  • Edytuj – po kliknięciu w ten link zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji, który wygląda tak samo jak ekran dodawania wpisu.
  • Szybka edycja – ta opcja pozwala edytować niektóre elementy wpisu bez konieczności przeładowywania strony (zmian dokonujesz z poziomu listy wpisów). Możesz zmienić w ten sposób tytuł, uproszczoną nazwę, datę publikacji, ustawienia prywatności i hasło, kategorie, tagi, ustawienia komentarzy i pingbacków, ustawienia publikacji oraz przykleić / odkleić post. Nie możesz jednak zmienić nic w treści wpisu ani edytować obrazka wyróżniającego.
  • Kosz – ta opcja usuwa wpis, ale jeszcze nie definitywnie – ląduje on w koszu, z którego później będzie można go przywrócić.
  • Zobacz – po kliknięciu w link Zobacz zostaniesz przeniesiony do danego wpisu.

Szybka edycja wpisu

Ponadto dostępna jest opcja edycji hurtowej wpisów. Aby ją wykonać, zaznacz wszystkie wpisy, które chcesz edytować i z rozwijanej listy „Masowe działania”, znajdującej się powyżej tabelki z wpisami, wybierz „Edytuj”. Pojawi się formularz edycji pozwalający na masową zmianę kategorii, tagów, autora, formatu ustawień komentarzy, publikacji, pingbacków oraz przyklejenie / odklejenie wybranych postów.

Masowa edycja wpisówMasowe działania umożliwiają również jednoczesne umieszczenie wielu wpisów w koszu.

Dostępne na górze, obok Masowych działań, opcje filtrowania, umożliwiają pokazanie wpisów wyłącznie z wybranego miesiąca (np. tylko opublikowane w lutym 2015 roku) lub wybranej kategorii. Klikając w nazwę użytkownika (w kolumnie Autor), otrzymamy listę wpisów dodanych wyłącznie przez niego. Podobnie zadziała naciśnięcie nazwy dowolnej kategorii lub tagu spośród wyświetlanych (kolumna Kategorie lub Tagi) – ukażą się tylko wpisy przypisane do wybranej kategorii / tagu. Klikając w dymek z liczbą komentarzy zostaniesz przeniesiony do ekranu zarządzania komentarzami wybranego postu.

Filtrować wpisy można także za pomocą wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu. Po skorzystaniu z niej, na liście pojawią się tylko wpisy, w których treści lub tytule znalazła się wyszukana fraza.

Zarządzanie wpisami
[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!