Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Wpisy » Zarządzanie wpisami

Zarządzanie wpisami

  Po przeczytaniu poprzednich postów wiesz już jak dodawać wpisy. Teraz zajmiemy się ekranem zarządzania wszystkimi dodanymi na Twojej stronie wpisami. W tym celu przejdź do menu Wpisy > Wszystkie wpisy.

  Znajduje się tu lista wszystkich wpisów. Domyślny widok wyświetla tytuły wpisów wraz z informacją o autorze, kategorii, tagach, liczbie komentarzy, statusie publikacji oraz dacie dodania. W prawym górnym rogu ekranu, pod wyszukiwarką, znajduje się opcja przełączana widoków, za pomocą której możemy wyświetlić na liście również treść postów.

  Gdy najedziesz kursorem na tytuł pojedynczego wpisu, pojawi się kilka opcji edycji:

  • Edytuj – po kliknięciu w ten link zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji, który wygląda tak samo jak ekran dodawania wpisu.
  • Szybka edycja – ta opcja pozwala edytować niektóre elementy wpisu bez konieczności przeładowywania strony (zmian dokonujesz z poziomu listy wpisów). Możesz zmienić w ten sposób tytuł, uproszczoną nazwę, datę publikacji, ustawienia prywatności i hasło, kategorie, tagi, ustawienia komentarzy i pingbacków, ustawienia publikacji oraz przykleić / odkleić post. Nie możesz jednak zmienić nic w treści wpisu ani edytować obrazka wyróżniającego.
  • Kosz – ta opcja usuwa wpis, ale jeszcze nie definitywnie – ląduje on w koszu, z którego później będzie można go przywrócić.
  • Zobacz – po kliknięciu w link Zobacz zostaniesz przeniesiony do danego wpisu.

  Ponadto dostępna jest opcja edycji hurtowej wpisów. Aby ją wykonać, zaznacz wszystkie wpisy, które chcesz edytować i z rozwijanej listy „Masowe działania”, znajdującej się powyżej tabelki z wpisami, wybierz „Edytuj”. Pojawi się formularz edycji pozwalający na masową zmianę kategorii, tagów, autora, formatu ustawień komentarzy, publikacji, pingbacków oraz przyklejenie / odklejenie wybranych postów.

  Masowe działania umożliwiają również jednoczesne umieszczenie wielu wpisów w koszu.

  Dostępne na górze, obok Masowych działań, opcje filtrowania, umożliwiają pokazanie wpisów wyłącznie z wybranego miesiąca (np. tylko opublikowane w lutym 2015 roku) lub wybranej kategorii. Klikając w nazwę użytkownika (w kolumnie Autor), otrzymamy listę wpisów dodanych wyłącznie przez niego. Podobnie zadziała naciśnięcie nazwy dowolnej kategorii lub tagu spośród wyświetlanych (kolumna Kategorie lub Tagi) – ukażą się tylko wpisy przypisane do wybranej kategorii / tagu. Klikając w dymek z liczbą komentarzy zostaniesz przeniesiony do ekranu zarządzania komentarzami wybranego postu.

  Filtrować wpisy można także za pomocą wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu. Po skorzystaniu z niej, na liście pojawią się tylko wpisy, w których treści lub tytule znalazła się wyszukana fraza.

  Zarządzanie wpisami