Dlaczego WordPress?

Osobiście polecam WordPressa jako narzędzie do tworzenia stron dla początkujących, choć oczywiście poza WordPressem na rynku istnieje wiele innych systemów CMS. Dwaj najwięksi konkurenci WordPressa to systemy Joomla i Drupal.

WordPress, Joomla i Drupal – porównanie

Cecha WordPress Joomla Drupal
Rok wydania 2003 2005 2001
Liczba pobrań ponad 140 000 ponad 30 000 ponad 15 000
Proces instalacji bardzo łatwy / ok. 5 min łatwy / ok. 10 min łatwy / ok. 10 min
Poziom trudności bardzo łatwy łatwy średni
Darmowe Wtyczki 37 807 wtyczek 9 059 wtyczek 16 974 wtyczek
Darmowe szablony ponad 1 800 motywów ponad 900 motywów ponad 1300 motywów
Cena darmowy darmowy darmowy

Dlaczego WordPress?

Dlaczego WordPress?

 • pozwala tworzyć zaawansowane strony internetowe osobom zupełnie początkującym, nie znającym się na tworzeniu stron, kodowaniu itp.,
 • jest intuicyjny i łatwy w obsłudze (przejrzysty układ panelu administracyjnego sprawia, że
 • oferuje bardzo szeroki wachlarz możliwości (za jego pomocą możesz stworzyć blog, statyczną stronę organizacji, portal tematyczny, bazę danych, serwis społecznościowy, sklep internetowy i wiele innych),
 • najprostszą stronę internetową można zrobić w niecałą godzinę,
 • jest darmowy (płatne są niektóre szablony i wtyczki, ale nie ma obowiązku korzystania z nich),
 • jest dostępny w języku polskim (wiele popularnych szablonów i wtyczek również posiada polskie wersje językowe, a te które nie posiadają, można w łatwy sposób przetłumaczyć samodzielnie.

Podobne wpisy

 • Wordpress.comWordPress.com Czym się różni wordpress.com od wordpress.org? Podstawowe informacje na temat usługi wordpress.com oraz porady które rozwiązanie lepiej wybrać.
 • Historia WordPressaHistoria WordPressa Historia powstania WordPressa, kroki milowe w historii rozwoju tego systemu oraz garść ciekawostek na temat jego twórców.
 • Społeczność WordPressaSpołeczność WordPressa Informacje na temat społeczności użytkowników skupionej WordPressa - co WordPress zawdzięcza społeczności, a co społeczność zawdzięcza WordPressowi.
 • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
 • O WordPressieO WordPressie Definicja systemu WordPress - czym jest i do czego służy - oraz informacje na temat jego popularności.
 • Licencja WordPressaLicencja WordPressa Informacje na temat licencji WordPressa (GNU - General Public License) oraz zasady użytkowania.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.