https://lottiefiles.com/8881-wave

Kurs WordPress

Zapisz się na szkolenie ONLINE

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO. Taka sama skuteczność, wygoda i niższa cena.

Drogi Internauto!

Rozwój Internetu, który nastąpił w ciągu ostatnich kilkunastu lat wywarł olbrzymi wpływ na sposób prowadzenia i promocji przedsięwzięć (zarówno komercyjnych jak i tych o charakterze non profit). Jego ciągle rosnąca popularność sprawiła, że trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność, która nie miałaby własnej strony internetowej. Spowodowało to, że strony internetowe, niegdyś bardzo proste, zastąpione zostały przez złożone serwisy o niemal nieograniczonej funkcjonalności. Dzisiaj strona internetowa to już nie tylko wizytówka, ale często sklep internetowy, tablica ogłoszeń, portal społecznościowy itp.

Jeszcze do niedawna złożoność ta powodowała, że budowa takiego serwisu była niezwykle trudnym i pracochłonne przedsięwzięciem, które wykonać mogli jedynie wykwalifikowani programiści. To zazwyczaj wiązało się z koniecznością poniesienia bardzo dużych, często wielotysięcznych, kosztów.

Na szczęście zapotrzebowanie na tak rozwinięte strony spowodowało, że powstały różne narzędzia, które prace te bardzo ułatwiły i serwisy, które jeszcze niedawno mogły powstać tylko dzięki pracy całego zespołu programistów, obecnie można zrobić samemu w zaciszu własnego biura lub domu. To daje nam nieskończone możliwości w kreowaniu, modernizowaniu i dopasowywaniu strony do własnych potrzeb i zapewnia elastyczność, która pomoże w utrzymaniu jej na najwyższym poziomie.

Ten kurs powstał z myślą o wszystkich osobach zmagających się z problemem strony internetowej. Zarówno o tych, które własnej strony jeszcze nie mają i myślą o jej stworzeniu, jak również o tych, które chcą zmodernizować lub ulepszyć stronę już istniejącą.

Zapraszamy na kurs tworzenia stron na platformie WordPress. Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe krok po kroku w WordPressie.

Koniecznie daj nam znać jak podoba Ci się nasz kurs, jakie są jego słabe i mocne strony oraz czego w nim brakuje. Na Twoją opinię czekamy pod adresem info@wpwizard.pl

Zapraszamy Cię także na grupę „WordPress Dla Każdego” na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/. Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa 🙂

Spis treści

Informacje ogólne

Społeczność WordPressa

Informacje na temat społeczności użytkowników skupionej WordPressa – co WordPress zawdzięcza społeczności, a co społeczność zawdzięcza WordPressowi.

Więcej >>

Znane strony na WordPressie

Przykłady znanych na całym świecie firm tworzących swoje strony internetowe na platformie WordPress – New York Times, People, CNN, Forbes, Ebay, Sony, Samsung, National Geographic.

Więcej >>
wordpress.com

WordPress.com

Czym się różni wordpress.com od wordpress.org? Podstawowe informacje na temat usługi wordpress.com oraz porady które rozwiązanie lepiej wybrać.

Więcej >>

Dlaczego WordPress?

Kilka argumentów dlaczego warto wybrać WordPressa jako główne narzędzie do tworzenia stron oraz porównanie WordPressa z innymi popularnymi CMSami – Joomlą i Drupalem.

Więcej >>

Podstawowe funkcjonalności WordPressa

WordPress jest potężnym narzędziem między innymi dlatego, że można do niego doinstalować wtyczki rozszerzającego jego funkcjonalność praktycznie w nieograniczonym zakresie. Jednak sam w sobie, zaraz po instalacji, również posiada wiele użytecznych opcji.

Więcej >>

Pierwsze kroki

Wpisy

Wpisy

Tajniki dodawania wpisów (postów) – tytuł, adres, opis, zajawka, ustawienia publikacji, komentarze, autor, obrazek wyróżniający i inne opcje.

Więcej >>

Edytor wizualny

Opis funkcji edytora wizualnego (edytora WYSIWYG) oraz wskazówki jak z nich korzystać – formatowanie tekstu, dodawanie obrazków, linków, list i znaków specjalnych, wstawianie nagłówków.

Więcej >>

Edytor tekstowy

Opis funkcji edytora tekstowego oraz wskazówki jak z nich korzystać – formatowanie tekstu, dodawanie obrazków, linków i list, wstawianie fragmentów kodu, automatyczne zamykanie tagów.

Więcej >>

Skróty klawiszowe

Lista skrótów klawiaturowych w WordPressie umożliwiających formatowanie tekstu, wstawianie obrazów, list, linków, fragmentów kodu itd.

Więcej >>

Format

Opis możliwości wykorzystania formatów wpisów takich jak zwykły wpis, notatka, obrazek, film, cytat, odnośnik, galeria, informacja o stanie, plik dźwiękowy, czat.

Więcej >>

Kategorie

Informacje na temat stosowania, dodawania i edytowania kategorii oraz porady jak zbudować funkcjonalne drzewo kategorii.

Więcej >>

Tagi

Informacje na temat dodawania, stosowania i zarządzania tagami i porady jak je najlepiej wykorzystywać do oznaczania wpisów.

Więcej >>

Media

Media

Informacje na temat możliwości urozmaicania wpisów elementami multimedialnymi – słowo wstępu.

Więcej >>

Wstawianie obrazków

Informacje na temat dodawania obrazka do wpisu lub strony oraz opisy dostępnych opcji – wielkość, wyrównanie, opisy tekstowe, hiperłącze, edycja.

Więcej >>

Galeria

Dodawanie wielu zdjęć w formie galerii do wpisu lub strony oraz dostępne opcje galerii (ustawienie i wielkość obrazków, hiperłącza, kolejność, podpisy).

Więcej >>

Inne typy plików

Wstawianie multimediów innych niż obrazki – plików dźwiękowych, filmów video oraz dokumentów wraz oraz tworzenie galerii (playlist).

Więcej >>

Strony

Strony

Strony w WordPressie – dodawania i edycja, różnice pomiędzy wpisami a stronami, atrybuty strony, kolejność i szablon.

Więcej >>

Widgety

Dostępne widgety

Lista dostępnych widgetów wraz z opisami – archiwum, kalendarz, meta tagi, najnowsze wpisy, strony, wyszukiwarka, chmura tagów, kategorie, komentarze, RSS, menu, tekst.

Więcej >>

Menu

Menu

Informacje ogólne na temat menu oraz rodzajów menu występujących w podstawowej wersji WordPressa – main menu oraz menu społecznościowym.

Więcej >>

Menu wielopoziomowe

Tworzenie menu wielopoziomowych zawierających odnośniki nadrzędne i podrzędne, zazwyczaj wyświetlających się w szablonach jako menu rozwijane.

Więcej >>

Komentarze

Spam

Czym jest spam, co spamerom daje masowe dodawanie spamowych komentarzy i jak walczyć ze spamem.

Więcej >>

Użytkownicy

Profil użytkownika

Możliwości personalizacji i edycji profilu użytkownika – włączanie i wyłączanie różnych opcji, dane kontaktowe, notka biograficzna, zmiana hasła itp.

Więcej >>

Role i uprawnienia

Opis poszczególnych ról i uprawnień użytkowników w WordPressie – administratora, redaktora, autora, współpracownika i subskrybenta.

Więcej >>

Narzędzia

Import

Opis narzędzi umożliwiających import wpisów i komentarzy, a niekiedy również użytkowników, kategorii, tagów i własnych pól z innych popularnych platform do blogowania.

Więcej >>

Eksport

Opis narzędzia do eksportu treści ze strony do pliku XML. Do wyboru jest kilka możliwości: eksport wpisów, eksport stron oraz eksport wszystkich treści.

Więcej >>

Motywy

Układ motywu

Informacje na temat domyślnego stylu (układu) szablonu. Który układ wybrać – jednokolumnowy, dwukolumnowy czy trzykolumnowy?

Więcej >>

Logo

Wstawianie spersonalizowanego logotypu do nagłówka motywu strony w WordPressie.

Więcej >>

Stopka motywu

Uzupełnianie stopki strony (ang. fotter) o informacje na temat praw autorskich, odnośnik do regulaminu czy komunikat o wykorzystywaniu plików cookies.

Więcej >>

Czcionki

Informacje na temat ustawień czcionek (wielkość, czcionka, grubość, kolor) oferowanych przez niektóre motywy.

Więcej >>

Tło motywu

Ustawianie niestandardowego tła motywu – koloru lub tła graficznego. Opis dostępnych opcji – pozycja tła, powtarzanie tła, zaczepianie tła.

Więcej >>

Wtyczki

Wtyczki ułatwiające promocję wydarzeń (wtyczki eventowe)

Kilka ciekawych wtyczek ułatwiających promocję wydarzeń na stronie internetowej lub blogu. Wtyczki przydatne będą w szczególności osobom, firmom i organizacjom będącym organizatorami wydarzeń, ale również tym, którzy często uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach i chcą ten fakt wyeksponować na swojej stronie.

Więcej >>

Aktualizacje

Aktualizacja

Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie wykonywać aktualizacje, nie bagatelizować ich i nie odkładać na później!

Więcej >>

Bezpieczna aktualizacja

Chociaż zdarza się to bardzo rzadko, aktualizacja systemu WordPress, wtyczek lub motywów, może nie pójść tak jak powinna. Istnieje ryzyko, że spowoduje wystąpienie poważnych błędów, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie strony. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto każdorazowo zadbać o bezpieczną aktualizację.

Więcej >>

Aktualizacja rdzenia

Jeżeli Twój WordPress wymaga aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany poprzez specjalny komunikat wyświetlający się w górnej części panelu administracyjnego. W tym wpisie podpowiadamy jak przejść przez proces aktualizacji (automatycznej lub ręcznej).

Więcej >>

Problemy z aktualizacją

Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. We wpisie zostały krótko omówione dwa najczęstsze z nich – nieudana aktualizacji i niekompatybilne wtyczki.

Więcej >>

Aktualizacja wtyczek

Kilka słów na temat aktualizacji wtyczek – automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja wtyczek bez tajemnic 🙂

Więcej >>

Aktualizacja motywów

Kilka słów na temat aktualizacji motywów – automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja motywów bez tajemnic 🙂

Więcej >>

Style CSS

Style CSS

Czym są style CSS i jak korzystać z opcji Custom CSS w WordPressie – kilka słów wstępu dla początkujących.

Więcej >>

Style CSS – Tekst

Poniższe właściwości stylów CSS służą do określania wyglądu tekstu. Można za ich pomocą zmienić kolor tekstu, odstępy pomiędzy znakami i wyrazami w tekście, wysokość wiersza, wyrównanie tekstu w poziomie i pionie, sposób dekoracji tekstu, wcięcie pierwszej linijki akapitu.

Więcej >>

Tłumaczenia

Pliki językowe

Rodzaje plików językowych w WordPressie – szablon tłumaczenia o rozszerzeniu .pot, tłumaczenie o rozszerzeniu .po, skompilowane tłumaczenie o rozszerzeniu .mo.

Więcej >>

Tłumaczenie za pomocą wtyczki Loco Translate

Dla osób, które nie chcą korzystać zbyt często z klienta FTP, szukać plików językowych, ani korzystać z zewnętrznych programów dostępne jest alternatywne rozwiązanie, czyli tłumaczenie za pomocą wtyczki Loco Translate. We wpisie – krótka instrukcja obsługi.

Więcej >>

Przenoszenie strony

Przenoszenie strony na inny serwer

Czasami zachodzi potrzeba przeniesienia strony na inny serwer – może się tak stać w przypadku konieczności zmiany hostingu, ale również gdy chcemy przenieść wersję deweloperską nowo powstałej strony w docelowe miejsce. W tym wpisie wyjaśniamy jak to zrobić krok po kroku 🙂

Więcej >>

Przenoszenie strony za pomocą wtyczki Duplicator

Ciekawym narzędziem do półautomatycznego przenoszenia wordpressowych stron na inny serwer lub do innego katalogu jest wtyczka Duplicator. Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki, w panelu administracyjnym pojawi się dodatkowa zakładka – „Duplicator”.

Więcej >>

Pozycjonowanie

Jak dobrać słowa kluczowe?

Jak szukać odpowiednich słów kluczowych – kilka słów wstępu oraz krótki opis narzędzia Google Keyword Planner, przygotowanego przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności.

Więcej >>

Nasycenie strony słowami kluczowymi

Jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przez roboty wyszukiwarek. Nie jest znana optymalna wartość nasycenia strony słowami kluczowymi. Nie należy jednak przesadzać i nienaturalnie powielać słów kluczowych w treści strony.

Więcej >>

Hiperłącza

Po krótkim omówieniu sposobów, w jakie można umieścić słowa kluczowe w treści strony, zajmiemy się hiperłączami, zwanymi również linkami, które są obecnie najważniejszym czynnikiem decydującym o pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Więcej >>

Źródła linków

Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.

Więcej >>
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!