Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Widgety » Dodawanie widgetów

Dodawanie widgetów

  W WordPressie możemy dodawać widgety z dwóch podstron panelu administracyjnego:

  Z poziomu podstrony Wygląd > Widgety

  Dodawanie widgetów

  Aby dodać widget do menu:

  • „złap” go myszką i przeciągnij na odpowiednie miejsce w Pasku bocznym (to gdzie go w nim „upuścisz” będzie decydować o tym, w którym miejscu się wyświetli – pod i nad którym, już istniejącym, widgetem)

  lub

  • naciśnij przycisk z wybranym widgetem (lewa część ekranu). Rozwinie się menu, w którym wybierz odpowiedni pasek boczny (w podstawowej wersji WordPressa jest dostępny tylko jeden) i naciśnij przycisk „Dodaj widget”.

  Każdy dodany do paska bocznego widget staje się od razu aktywny (i widoczny na stronie). Aby go usunąć, rozwiń ustawienia i naciśnij dostępny w lewym dolnym rogu pola link „Usuń”.

  Ponadto aktywnym widgetom można nadać własny tytuł oraz zmieniać różne ustawienia, takie jak liczba wyświetlanych elementów, sposób wyświetlania, kolejność itd. Aby uwidocznić formularz zmiany ustawień, należy kliknąć w ikonę strzałki w dół znajdującą się z prawej strony paska z nazwą widgetu. Po każdej takiej zmianie należy zatwierdzić nowe ustawienia, klikając przycisk „Zapisz”.

  Z poziomu ekranu Personalizacja > Widgety

  Widgety - personalizacja

  Z poziomu tego ekranu możesz zmieniać ustawienia poszczególnych widgetów (klikając na nie) lub dodać nowy – po kliknięciu w przycisk „Dodaj widget” pojawi się dodatkowe menu z widgetami do wyboru. Wybrany widget pojawi się na końcu listy aktywnych widgetów. W tym miejscu możesz również zmieniać ich kolejność przeciągając je i upuszczając w odpowiednim miejscu.

  Nieużywane widgety

  Jeżeli chcesz odpublikować wybrany widget, ale nie chcesz go definitywnie usuwać, możesz skorzystać z obszaru „Nieużywane widgety”.

  Widget przeniesiony do tego obszaru (za pomocą przeciągnięcia i upuszczenia) będziesz mógł później przywrócić do paska bocznego.

  Dodawanie widgetów