https://lottiefiles.com/8881-wave

Społeczność WordPressa

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Ogromną siłą i przewagą konkurencyjną WordPressa jest jego społeczność, która obecnie liczy miliony użytkowników na całym świecie. Członkami tej wielkiej społeczności są użytkownicy WordPressa, administratorzy, programiści, twórcy wtyczek i motywów, deweloperzy, webmasterzy i wszyscy inni ludzie, których praca lub zainteresowania są związane z WordPressem.

Członkowie tej społeczności:

Testują i zgłaszają błędy.

Przed wypuszczeniem każdej kolejnej wersji (a także, gdy już się ukaże) WordPress jest testowany przez liczną grupę ochotników – wolontariuszy. Użytkownicy mogą zgłaszać znalezione błędy za pośrednictwem platformy Tool. Platforma udostępnia także oś czasu – tablicę z informacjami o postępach w usuwaniu zgłoszonych błędów, kanał RSS oraz forum dyskusyjne dla zainteresowanych.

Pomagają sobie nawzajem na forach dyskusyjnych.

Na forach dyskusyjnych – oficjalnym angielskojęzycznym, znajdującym się pod adresem https://wordpress.org/support/ , oficjalnych forach w różnych językach (np. polskojęzycznym http://pl.forums.wordpress.org/) oraz licznych nieoficjalnych forach i grupach. Poza forami, pomoc można znaleźć na licznych blogach poświęconych WordPressowi. Większość problemów można rozwiązać dzięki tysiącom tutoriali dostępnych w Internecie (głównie w języku angielskim).

Tworzą motywy i wtyczki

WordPress nie byłby tak funkcjonalnym narzędziem, gdyby nie potężna baza ponad 37 000 wtyczek, dostępnych w oficjalnym repozytorium, tworzonych przez członków społeczności. Do tego dochodzą ich liczne rozszerzenia oraz wersje PRO, a także wtyczki płatne, co daje trudną do oszacowania, wielką liczbę możliwości rozbudowany podstawowej wersji WordPressa.

Wiele tysięcy motywów, w tym ponad 1800 darmowych w repozytorium, pozwala tworzyć atrakcyjne wizualnie strony w wyniku zaledwie kilku kliknięć.

Organizują i spotykają się na różnych wydarzeniach.

Oficjalnymi, a zarazem największymi wydarzeniami tego typu są WordCampy, czyli coroczne imprezy organizowane dla użytkowników i deweloperów, pozwalające spotkać się miłośnikom WordPressa i porozmawiać o wszystkim, co go dotyczy. Obecnie istnieje 346 WordCampów w 172 miastach i w 48 krajach. WordCampy organizowane są także w Polsce – najbliższy odbędzie się w Krakowie w dniach 12-13 września 2015. Więcej informacji: https://krakow.wordcamp.org/2015/

Utrzymują się z WordPressa.

Platforma WordPress dała pracę wielu tysiącom ludzi, którzy za jego pośrednictwem mogli założyć sklepy internetowe, komercyjne strony i blogi, tworzyć płatne wtyczki i szablony lub oferować odpłatne wsparcie techniczne w zakresie tworzenia stron w WordPressie.

Społeczność WordPressa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!