https://lottiefiles.com/8881-wave

Tłumaczenie motywów i wtyczek

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

WordPress umożliwia czerpanie z wiedzy i doświadczenia wielomilionowej społeczności oraz wykorzystywanie tysięcy motywów i wtyczek, jednak prawie wszystkie z nich są napisane w języku angielskim. Nie tylko dlatego, że jest to rodzimy język większości użytkowników, ale również jest to wymóg który musi zostać spełniony, aby motyw lub wtyczka trafiły do oficjalnego repozytorium WordPressa.

Część z nich, w szczególności te najbardziej popularne, posiadają polskie wersje językowe, jednak tłumaczenia są często niedokładne, niekompletne i wymagają naniesienia poprawek. W tym oraz w kolejnych wpisach znajdziesz informacje, jak samodzielnie przetłumaczyć motyw lub wtyczkę.

Uwaga!

 Może się zdarzyć, że pomimo korzystania z wtyczki lub motywu z polską wersją językową, będziesz chciał zmienić jakiś komunikat (np. zamienić „czytaj dalej” na „czytaj więcej” itp.). Informacje zawarte w tym rozdziale pozwolą Ci również na dowolną zmianę komunikatów wyświetlanych we frontendzie i backendzie wtyczki lub motywu i dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Wbrew pozorom nie jest to trudne, ponieważ praktycznie wszystkie motywy i wtyczki do WordPressa są przygotowane do łatwego tłumaczenia na inne języki. Nie trzeba nic zmieniać w kodach źródłowych wtyczek i motywów, ponieważ posiadają one oddzielne pliki językowe ze wszystkimi występującymi w nich komunikatami.

Tłumacząc szablony i wtyczki WordPressa należy pamiętać o następujących zasadach:

  • nie powinno się tłumaczyć fraz dosłownie, tylko zgodnie z kontekstem
  • nie powinno się stosować słów bardzo potocznych ani bardzo specjalistycznych
  • po zakończeniu tłumaczenia warto wysłać je autorom wtyczki lub motywu, aby inni użytkownicy mogli z niego skorzystać (zamiast tłumaczyć kolejny raz to samo, może przetłumaczą inną ciekawą wtyczkę?)

Tłumaczenie motywów i wtyczek - WordPress
[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!