https://lottiefiles.com/8881-wave

Spam

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Zmorą wielu twórców stron w WordPressie (i nie tylko) jest ogromna ilość spamu trafiająca codziennie do komentarzy. Oczywiście skala problemu różni się w zależności od popularności strony, jej tematyki oraz stosowanych zabezpieczeń.

Zazwyczaj, komentarze o charakterze spamu są napisane w języku angielskim (najczęściej bez ładu i składu) oraz zawierają nawet kilka odnośników. Wyświetlana nazwa autora jest często zlepkiem kilku słów kluczowych.

Co spamowe komentarze dają ich autorom?

Większość ze spamerskich komentarzy zostaje wychwycona przez programy antyspamowe, a nawet jeśli tak się nie stanie, to i tak żaden administrator o zdrowych zmysłach nie zaakceptuje przecież komentarza bez żadnej wartości merytorycznej, a jedynie z linkami do jakichś podejrzanych serwisów.

Dlaczego więc dodawanie takich komentarzy (w przekonaniu spamerów) się opłaca? Ponieważ stawiają oni na ilość. Komentarze nie są wstawiane (zazwyczaj) przez żywych ludzi, tylko przez roboty (spamboty) wertujące Internet w poszukiwaniu miejsc, w których można zostawić spamowe komentarze.

Ponieważ takich miejsc są miliony, od czasu do czasu znajdzie się niepilnowana strona czy blog, na której taki komentarz omyłkowo się ukaże – a każdy taki opublikowany komentarz to link do reklamowanej strony, co z kolei wg spamerów, może mieć wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Google od kilku lat walczy z taką formą sztucznego podnoszenia pozycji stron w wyszukiwarkach i staje się ona coraz mniej skuteczna, niemniej jednak w dalszym ciągu można znaleźć amatorów wykorzystywania tej metody.

Skuteczną bronią w walce ze spamem w komentarzach są specjalnie do tego celu stworzone wtyczki (między innymi najbardziej popularny Akismet). Ich opisy znajdziesz w dalszej części kursu.

Warto też zadbać o odpowiednie ustawienia Dyskusji. Aby uniknąć niechcianych komentarzy, warto rozważyć następujące działania:

  • wyłączenie pingbacków i trackbacków,
  • ręczne zatwierdzanie komentarzy,
  • analizowanie spamu i uzupełnianie na jego podstawie czarnej listy komentarzy.

Spam w WordPressie
[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!