https://lottiefiles.com/8881-wave

Źródła linków

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Jak pozyskiwać linki przychodzące?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. Linki można pozyskiwać poprzez:

 • Dodawanie strony do katalogów branżowych oraz katalogów stron www

Katalogowanie jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie linków. Jednak, zamiast zgłaszać stronę do wszystkich możliwych katalogów, lepiej przygotować sobie na start listę około 30 z nich, a dopiero później ewentualnie ją rozszerzyć, zmniejszając delikatnie wymagania co do ich jakości.

 • Publikowanie artykułów w różnych serwisach, z odnośnikiem do źródła

Można publikować artykuły specjalistyczne na blogach z danej branży za darmo lub za opłatą w ramach artykułu sponsorowanego. Taka reklama pomaga także w kreowaniu wizerunku w Internecie.

 • Dodawanie linków w ogłoszeniach publikowanych na różnych portalach ogłoszeniowych

Można zarejestrować się w różnych serwisach ogłoszeniowych, wstawiając link do profilu lub w treści ogłoszenia, choć niestety w niektórych serwisach wstawianie linków do ogłoszeń jest zabronione.

 • Udzielanie się na forach dyskusyjnych

Udział na tematycznych forach dyskusyjnych pomoże przede wszystkim w reklamie, jeśli adres strony zostanie umieszczony w stopce i ewentualnie co jakiś czas zostanie podany w treści postu. Należy pamiętać, aby stronę reklamować w dyskretny sposób tak, aby nikt nie zarzucił spamowania forum. Przed wstawieniem linku do postu należy zastanowić się, czy na pewno będzie on przydatny dla innych forumowiczów.

 • Komentowanie wpisów na blogach, filmików, zdjęć itp.

Mogą to być komentarze do wpisów na blogach, do zdjęć czy filmików. Ważne jest jednak, aby nie nadużywać tej formy reklamy i pisać tylko wtedy, kiedy faktycznie zajdzie taka potrzeba, a link wstawić przy okazji.

 • Stworzenie profili serwisu na portalach społecznościowych

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe typu Facebook, Nasza Klasa, Twitter. Wiele firm i serwisów korzysta z tego narzędzia do promocji swojej witryny, tworząc profile i budując wokół nich społeczności.

 • Stworzenie i prowadzenie mikroblogów

Można zarejestrować się na jednym lub kilku portalach mikroblogowych i publikować wpisy zawierające w treści linki.

 • Startowanie w konkursach na najlepszą stronę www

Udział w konkursach, nawet jeśli serwis nie zdobędzie głównej, ani żadnej nagrody, może wygenerować sporo ruchu.

 • Porównywarki cen

Sklepy internetowe mogą skorzystać z porównywarek cen, takich jak Nokaut czy Ceneo i dodać tam swoje produkty.

 • Serwisy dziennikarstwa obywatelskiego

Są to serwisy w których za darmo można opublikować artykuły swojego autorstwa.

 • Serwisy video

Nakręcone filmiki, najlepiej zgodne z tematyką reklamowanej strony, można zamieścić na stronach typu YouTube lub Wrzuta, a w profilu lub opisie nagrania wstawić adres strony.

 • Galerie fotografii

 Swoje zdjęcia można umieścić na jednym z wielu portali – galerii, i również w opisach tych zdjęć umieścić link do strony. Bardzo popularne serwisy z tej grupy to devianart.com czy digart.pl

 • Serwisy z prezentacjami

 Można umieścić swoje prezentacje na najbardziej znanych serwisach do tego przeznaczonych. W profilu znajdzie się miejsce na załączenie linku do własnej strony.

 • Serwisy typu Question and Answer

 Poszukaj pytań, w odpowiedzi na które możesz zareklamować swoją stronę. Znanym serwisem tego typu jest portal pytamy.pl

Ze wszystkich tych, a także wielu innych sposobów, należy jednak korzystać z rozsądkiem, aby nie zostać posądzonym o spam, co może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Należy także pamiętać, aby nie tworzyć w krótkim czasie zbyt dużej liczby odnośników prowadzących do strony, gdyż Google może ukarać taką stronę filtrem za sztuczne preparowanie linków.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!