Przejdź do treści
Strona główna » Aktualizacje » Aktualizacja motywów

Aktualizacja motywów

  Zazwyczaj na swojej stronie masz zainstalowanych kilka motywów (co najmniej trzy podstawowe oraz te, które testowałeś wybierając odpowiedni szablon). Powiadomienia o aktualizacji dotyczą wszystkich zainstalowanych szablonów, a nie tylko tego, który aktualnie jest aktywny. Jeżeli w najbliższej przyszłości nie planujesz zmieniać motywu swojej strony, doradzamy Ci usunięcie z serwera wszystkich niepotrzebnych motywów i pozostawienie tylko tego, który jest aktywny. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na serwerze, transfer podczas tworzenia backupów i nie będziesz proszony o aktualizację szablonów, z których i tak nie korzystasz. Oczywiście, gdy tylko zapragniesz zmienić szablon, będziesz mógł bez problemu zainstalować nowe szablony (również te wcześniej usunięte).

  Uwaga!

  Aktualizacja szablonu oznacza, że usunięte zostaną stare pliki szablonu, a wgrane na serwer zostaną nowe pliki. W związku z tym, jeżeli dokonywałeś jakichkolwiek zmian w plikach szablonu, zostaną one utracone.

  Aktualizację szablonu można wykonać w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

  1. w menu Kokpit > Aktualizacje:

  W powyższej zakładce dostępna jest lista motywów wymagających aktualizacji. Analogicznie jak w przypadku wtyczek, aby zaktualizować wybrany motyw, zaznacz go, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj motywy”. Możesz także zaznaczyć kilka motywów i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku aktualizacja wybranego motywu (lub kilku motywów) zostanie przeprowadzona automatycznie.

  motywy-aktualizacja-kokpit

  1. w menu Wygląd > Motywy:

  W tej zakładce motywy, które wymagają aktualizacji, są oznaczone pomarańczowym paskiem z napisem „Dostępna aktualizacja”. W celu zaktualizowania szablonu należy w niego kliknąć – otworzy się okno z informacjami na temat szablonu, zawierające opcję „Uruchom aktualizację”. Po jej wybraniu, aktualizacja wybranego motywu zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Ręczna aktualizacja

  Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja motywu.

  Uwaga!

  Korzystając z ręcznej aktualizacji motywu musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie ustawienia i będziesz musiał dostosowywać go od nowa.

  Aby wykonać ręczną aktualizację motywu:

  1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną motywu z oficjalnego katalogu motywów do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej motywy).
  2. Wyłącz motyw w menu Wygląd > Motywy.
  3. Skasuj motyw w menu Wygląd > Motywy lub za pośrednictwem klienta FTP.
  4. Zainstaluj ponownie nową wersję motywu.