https://lottiefiles.com/8881-wave

Aktualizacja motywów

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Zazwyczaj na swojej stronie masz zainstalowanych kilka motywów (co najmniej trzy podstawowe oraz te, które testowałeś wybierając odpowiedni szablon). Powiadomienia o aktualizacji dotyczą wszystkich zainstalowanych szablonów, a nie tylko tego, który aktualnie jest aktywny. Jeżeli w najbliższej przyszłości nie planujesz zmieniać motywu swojej strony, doradzamy Ci usunięcie z serwera wszystkich niepotrzebnych motywów i pozostawienie tylko tego, który jest aktywny. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na serwerze, transfer podczas tworzenia backupów i nie będziesz proszony o aktualizację szablonów, z których i tak nie korzystasz. Oczywiście, gdy tylko zapragniesz zmienić szablon, będziesz mógł bez problemu zainstalować nowe szablony (również te wcześniej usunięte).

Uwaga!

Aktualizacja szablonu oznacza, że usunięte zostaną stare pliki szablonu, a wgrane na serwer zostaną nowe pliki. W związku z tym, jeżeli dokonywałeś jakichkolwiek zmian w plikach szablonu, zostaną one utracone.

Aktualizację szablonu można wykonać w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

  1. w menu Kokpit > Aktualizacje:

W powyższej zakładce dostępna jest lista motywów wymagających aktualizacji. Analogicznie jak w przypadku wtyczek, aby zaktualizować wybrany motyw, zaznacz go, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj motywy”. Możesz także zaznaczyć kilka motywów i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku aktualizacja wybranego motywu (lub kilku motywów) zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacja-kokpit

  1. w menu Wygląd > Motywy:

W tej zakładce motywy, które wymagają aktualizacji, są oznaczone pomarańczowym paskiem z napisem „Dostępna aktualizacja”. W celu zaktualizowania szablonu należy w niego kliknąć – otworzy się okno z informacjami na temat szablonu, zawierające opcję „Uruchom aktualizację”. Po jej wybraniu, aktualizacja wybranego motywu zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacjaRęczna aktualizacja

Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja motywu.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji motywu musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie ustawienia i będziesz musiał dostosowywać go od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację motywu:

  1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną motywu z oficjalnego katalogu motywów do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej motywy).
  2. Wyłącz motyw w menu Wygląd > Motywy.
  3. Skasuj motyw w menu Wygląd > Motywy lub za pośrednictwem klienta FTP.
  4. Zainstaluj ponownie nową wersję motywu.

[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!