https://lottiefiles.com/8881-wave

Edytor tekstowy

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Edytor tekstowy pozwala na formatowanie tekstu za pomocą znaczników HTML. Do ich wstawiania można używać przycisków.

Podobnie jak w przypadku edytora wizualnego, z opcji formatowania można korzystać zaznaczając tekst i wybierając odpowiedni znacznik lub ręcznie otwierając i zamykając znacznik.

 Narzędzia trybu tekstowego
pogrubienie Pogrubienie tekstu Wstawia znaczniki <strong> … </strong>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie pogrubiony.
kursywa Kursywa Wstawia znaczniki <i> … </i>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie pochylony
hiperlacze Hiperłącze Wstawia znaczniki <a href=”http://adreslinku.pl”>…</a>. Tekst znajdujący się wewnątrz tych znaczników zostanie oznaczony jako anchor linku.
cytat ” Cytat Wstawia znaczniki <blockquote>…</blockquote>. Tekst, znajdujący się wewnątrz tych znaczników, zostanie oznaczony jako cytat.
przekreslenie Przekreślenie Wstawia znaczniki <del datetime=”data i godzina modyfikacji”>…</del>. Tekst wewnątrz tych znaczników zostanie przekreślony (oznaczony jako usunięty).
dodany-pozniej Oznaczenie tekstu jako dodany później Wstawia znacznik <ins datetime=”data i godzina modyfikacji”>…</ins. Tekst wewnątrz tych znaczników zostanie oznaczony jako dodany później do wpisu, tzn. wyróżniony poprzez podkreślenie lub zakreślenie innym kolorem (w zależności od motywu).
obrazek Wstawianie obrazka Wstawia znacznik <img src=”http://adresobrazka.pl/nazwa.jpg” alt=”Opis obrazka” />. Wewnątrz znacznika należy wstawić adres URL obrazka znajdującego się już na jakimś serwerze w Internecie (ta opcja nie służy do dodawania grafik z dysku). Można to zrobić wpisując adres w oknie dialogowym, które pojawi się po kliknięciu w tą opcję lub po wstawieniu znacznika – ręcznie.
lista-nieuporzadkowana Wstawianie listy nieuporządkowanej Wstawia znaczniki <ul>…</ul> wewnątrz których znajdzie się lista nieuporządkowana (·, ·, · …).
lista-numerowana Wstawianie listy numerowanej Wstawia znaczniki <ol>… </ol>, wewnątrz których znajdzie się lista numerowana (1, 2, 3 …).
element-listy Wstawianie poszczególnych elementów listy

Wstawia znacznik <li>, który służy do wypełniania elementami wcześniej otwartej listy (nieuporządkowanej bądź numerowanej). Po dodaniu każdego elementu listy należy go zamknąć, a dopiero później rozpocząć nowy element. Przykładowo:

<ol>

<li>Element pierwszy</li>

<li>Element drugi</li>

<li>Element trzeci</li>

</ol>

…spowoduje następujący efekt:

  1. Element pierwszy
  2. Element drugi
  3. Element trzeci
kod Wstawianie kodu Wstawia znaczniki <code>…</code>, pomiędzy którymi można umieścić kod w dowolnym języku programowania (np. JavaSript, PHP), bez obaw, że przeglądarka będzie próbowała go zinterpretować. Przydatne narzędzie, np. gdy chcemy przedstawić użytkownikom fragment kodu do skopiowania i wklejenia na swoją stronę.
wiecej Wstawianie znacznika „Czytaj dalej” Znacznik „Czytaj dalej” pozwala na oddzielenie wstępu wpisu od jego dalszej części. Na stronie głównej oraz w listach wpisów (archiwum ze względu na kategorię, datę publikacji itp.) pojawi się tylko pierwsza część tekstu (znajdująca się przed znacznikiem), a pozostała będzie dostępna po kliknięciu odnośnika Czytaj dalej.
zamknij-tagi Zamykanie otwartych tagów Opcja ta zamyka wszystkie wcześniej dodane i niezamknięte tagi.

Edytor tekstowy

[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!