https://lottiefiles.com/8881-wave

Jak dobrać słowa kluczowe?

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Przede wszystkim należy zastanowić się, na jakie słowa kluczowe użytkownicy mogą szukać naszej strony. Można zrobić rozeznanie wśród rodziny i znajomych, jakie wyrażenia wpisaliby do wyszukiwarki, szukając informacji na określony temat. Istnieje też szereg interesujących narzędzi pomocnych przy tworzeniu list słów kluczowych.

Jednym z takich narzędzi jest Google Keyword Planner. Jest to narzędzie przygotowanie przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności. Warto skorzystać z tego dość prostego narzędzia w celu sporządzenia listy najefektywniejszych słów kluczowych dla naszej witryny.

Po wpisaniu słowa kluczowego otrzymujemy następujące informacje na jego temat:

  • miesięczne wyszukiwania – globalnie,
  • miesięczne wyszukiwania – lokalnie,
  • konkurencja – wysoka, średnia lub niska,
  • trendy wyszukiwania – zmiany na przestrzeni roku).

Otrzymujemy także listę wyrażeń pokrewnych wraz z podstawowymi informacjami o nich – wśród nich możemy znaleźć dodatkowe słowa kluczowe pasujące do naszej witryny. Narzędzie znajdziesz pod adresem https://adwords.google.com/KeywordPlanner (aby z niego korzystać, trzeba mieć konto w usłudze AdWords).

jak-dobrac-slowa-kluczowe-pb953

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!