https://lottiefiles.com/8881-wave

Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Równolegle rozpoczynamy serię wpisów na temat optymalizacji i pozycjonowania. Będą to absolutne podstawy podstaw przeznaczone dla osób zupełnie zielonych.


 

Obecnie w Internecie funkcjonuje wiele wyszukiwarek stron www, jednak na tym blogu położymy szczególny nacisk na pozycjonowanie stron pod kątem najpopularniejszej, zarówno w Polsce jak i na świecie, wyszukiwarki – Google. Według danych statystycznych udział w rynku tej wyszukiwarki wynosi (w zależności od źródła) od 90 do nawet 97%.

logo-googleNiezależnie jednak od tego z jakiej wyszukiwarki korzystamy, ma ona za zadanie odnajdywanie interesujących nas stron WWW dostępnych w sieci, według wybranych kryteriów. Najważniejszym kryterium jest oczywiście słowo kluczowe lub fraza, wpisane w pole tekstowe wyszukiwarki. Możemy także określić inne kryteria takie jak język, format pliku czy data publikacji w Internecie.

Internet jest tak obszerną i złożoną strukturą, że ludzie nie są w stanie na bieżąco zbierać i aktualizować danych wykorzystywanych przez wyszukiwarki Internetowe. W związku z tym większość pracy została przejęta przez roboty, czyli specjalne programy zbierające informacje o stronach internetowych na użytek wyszukiwarek.

Algorytmy pracy wyszukiwarek nie są w pełni znane, gdyż sposób ich działania jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Mimo to istnieje wiele znanych czynników, które wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania i które można umiejętnie wykorzystać do podniesienia w rankingu pozycji swojej strony internetowej.

Ciąg dalszy nastąpi…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!