https://lottiefiles.com/8881-wave

Zbadaj element

Szkolenia WordPress – zapoznaj się z naszą ofertą nauki tworzenia stron internetowych pod okiem trenera.

Być może nasuwa Ci się pytanie:

  • No tak, style CSS wydają się być bardzo użytecznym rozwiązaniem, ale jak mam z nich korzystać, skoro nie znam struktury stylów CSS w moim szablonie? Nie wiem, który selektor czego dotyczy, i w ogóle nie wiem od czego zacząć!

W takiej sytuacji bardzo pomocna okazuje się opcja Zbadaj Element, dostępna w większości przeglądarek (np. Chrome, Mozilla czy Internet Explorer).

Aby jej użyć, wejdź na dowolną stronę internetową (najlepiej własną – tą którą właśnie tworzysz), najedź kursorem na interesujący Cię element strony (np. nagłówek, akapit lub zdjęcie) i naciśnij prawy przycisk myszy. Rozwinie się menu z na pewno dobrze znanymi Ci opcjami (zapisz stronę, drukuj, wyświetl źródło itp.) – ostatnią z nich jest właśnie „Zbadaj element”. Opcję można także uaktywnić naciskając kombinację klawiszy Ctrl + Shift + I.

Zbadaj elementPo uruchomieniu opcji „Zbadaj element”, w dolnej części przeglądarki pojawi się dodatkowe okno dialogowe, w którym znajdziemy kod źródłowy dotyczący badanego elementu oraz style CSS (zazwyczaj po prawej stronie okna).

Style CSS elementu można zmieniać bezpośrednio w tym oknie, a zmiany podglądać w czasie rzeczywistym w przeglądarce. Oczywiście, gdy odświeżymy stronę, wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany zostaną usunięte. Niemniej jednak dzięki temu dowiesz się jaki styl należy zmienić, aby wprowadzić przewidziane zmiany na stałe.

Przykład:

Jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w stylu CSS dotyczącym nagłówka wpisu, musisz kliknąć na nim prawym klawiszem myszy i wybrać opcję „Zbadaj element”.

Zbadaj elementZ okna Reguły dowiesz się, że za jego wygląd odpowiada selektor .entry-title. Pomiędzy klamrami dopisz odpowiednią deklarację (np. jeżeli chcesz zmienić kolor czcionki na czerwony – font-color: #dc0000;) i naciśnij Enter. Jeżeli na ekranie tytuł zmieni kolor na czerwony, oznacza to, że właśnie taką regułę musisz wpisać w odpowiednim polu Custom CSS (w szablonie lub wtyczce).

PS: O budowie stylu CSS przeczytasz w poprzednim wpisie – https://wpwizard.pl/wordpress-css/

Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 28 opinii)