https://lottiefiles.com/8881-wave

Zbadaj element

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Być może nasuwa Ci się pytanie:

  • No tak, style CSS wydają się być bardzo użytecznym rozwiązaniem, ale jak mam z nich korzystać, skoro nie znam struktury stylów CSS w moim szablonie? Nie wiem, który selektor czego dotyczy, i w ogóle nie wiem od czego zacząć!

W takiej sytuacji bardzo pomocna okazuje się opcja Zbadaj Element, dostępna w większości przeglądarek (np. Chrome, Mozilla czy Internet Explorer).

Aby jej użyć, wejdź na dowolną stronę internetową (najlepiej własną – tą którą właśnie tworzysz), najedź kursorem na interesujący Cię element strony (np. nagłówek, akapit lub zdjęcie) i naciśnij prawy przycisk myszy. Rozwinie się menu z na pewno dobrze znanymi Ci opcjami (zapisz stronę, drukuj, wyświetl źródło itp.) – ostatnią z nich jest właśnie „Zbadaj element”. Opcję można także uaktywnić naciskając kombinację klawiszy Ctrl + Shift + I.

Zbadaj elementPo uruchomieniu opcji „Zbadaj element”, w dolnej części przeglądarki pojawi się dodatkowe okno dialogowe, w którym znajdziemy kod źródłowy dotyczący badanego elementu oraz style CSS (zazwyczaj po prawej stronie okna).

Style CSS elementu można zmieniać bezpośrednio w tym oknie, a zmiany podglądać w czasie rzeczywistym w przeglądarce. Oczywiście, gdy odświeżymy stronę, wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany zostaną usunięte. Niemniej jednak dzięki temu dowiesz się jaki styl należy zmienić, aby wprowadzić przewidziane zmiany na stałe.

Przykład:

Jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w stylu CSS dotyczącym nagłówka wpisu, musisz kliknąć na nim prawym klawiszem myszy i wybrać opcję „Zbadaj element”.

Zbadaj elementZ okna Reguły dowiesz się, że za jego wygląd odpowiada selektor .entry-title. Pomiędzy klamrami dopisz odpowiednią deklarację (np. jeżeli chcesz zmienić kolor czcionki na czerwony – font-color: #dc0000;) i naciśnij Enter. Jeżeli na ekranie tytuł zmieni kolor na czerwony, oznacza to, że właśnie taką regułę musisz wpisać w odpowiednim polu Custom CSS (w szablonie lub wtyczce).

PS: O budowie stylu CSS przeczytasz w poprzednim wpisie – https://wpwizard.pl/wordpress-css/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!