Przejdź do treści
Strona główna » Aktualizacje » Aktualizacja

Aktualizacja

  Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie wykonywać aktualizacje, nie bagatelizować ich i nie odkładać na później!

  Dlaczego warto robić aktualizacje?

  • Zarówno sam WordPress, jak i większość dodatków, takich jak wtyczki czy szablony, nie są gotowymi produktami, nad którymi wszelkie prace zostały zakończone. Są sukcesywnie rozwijane, ulepszane i dostosowywane do preferencji użytkowników. Aktualizuj je, aby móc korzystać z tych najnowszych, dopiero co wprowadzonych, możliwości.
  • Ponieważ większość szablonów i wtyczek jest rozwijanych i ulepszanych, te długo nieaktualizowane mogą przestać być kompatybilne z nowymi, dopiero co zainstalowanymi.
  • Aktualizacje usuwają błędy i niedociągnięcia znalezione przez twórców, a także zgłoszone przez użytkowników. Jeżeli chcesz korzystać z najbardziej zbliżonych do ideału wersji swoich szablonów i wtyczek – często wykonuj aktualizacje.
  • Co najważniejsze – aktualizacje często usuwają błędy związane z bezpieczeństwem. Jeżeli nie chcesz narazić swojej strony na ataki hakerów, musisz pamiętać o częstych aktualizacjach.

  Uwaga!

  Podczas aktualizacji WordPress nadpisuje (kasuje stare i zastępuje nowymi) pliki źródłowe aktualizowanych elementów. Jeżeli dokonywałeś w nich jakichkolwiek modyfikacji, zostaną one bezpowrotnie utracone. Powyższe dotyczy zarówno rdzenia, jak i wszystkich zmodyfikowanych szablonów i wtyczek.

  Wszelkie informacje na temat aktualizacji Twojej strony, w tym listy dostępnych aktualizacji (rdzenia, wtyczek, motywów oraz tłumaczeń), znajdziesz w zakładce Kokpit > Aktualizacje (prawie na samej górze).

  aktualizacje-zakladka