https://lottiefiles.com/8881-wave

Dostępne widgety

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

W podstawowej wersji WordPress oferuje do wyboru 12 widgetów. Każdy z nich można wykorzystywać wielokrotnie, również w jednym pasku bocznym. Ich możliwości przestawiam w poniższej tabelce:

Widgety dostępne w podstawowej wersji WordPressa
Widget Archiwum

Archiwa

Widget wyświetla listę miesięcy, w których publikowane były wpisy – opcjonalnie z listą wpisów. Po kliknięciu w dany miesiąc użytkownik jest przenoszony do archiwum danego miesiąca. Aby widget nie zajmował dużo miejsca, można zaznaczyć opcję wyświetlania listy miesięcy jako rozwijalnego menu.

Widget Kalendarz

Kalendarz

Widget wyświetla kalendarz wpisów, w którym pozaznaczane są dni publikacji wpisów. Po kliknięciu w dzień użytkownik jest przenoszony do archiwum tego dnia. Kalendarz domyślnie wyświetla obecny miesiąc. Widget jest przydatny jeżeli dużo i często publikujemy.

Widget Meta

Meta

Widget z różnymi linkami – do rejestracji, logowania, kanałów RSS oraz witryny wordpress.org. W większości przypadków jest raczej nieprzydatny.

Widget Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Widget wyświetla listę odnośników do ostatnio dodanych wpisów (ich liczbę możesz ustawić w panelu administracyjnym). Opcjonalnie, obok tytułów można wyświetlić daty dodania wpisów.

Widget Strony

Strony

Widget wyświetla listę stron statycznych (z odnośnikami) w kolejności według daty dodania, tytułu lub identyfikatora strony. Można ustawić, ile stron ma się wyświetlić, a także wykluczyć niepotrzebne strony z listy, podając ich identyfikatory.

Skąd wziąć identyfikator?

Aby go znaleźć, wejdź do edycji wybranej strony. W pasku adresu URL pojawi się adres edycji strony, w którym identyfikator znajduje się za wyrażeniem „post=”, tak jak w poniższym przykładzie:

http://www.adresstrony.pl/wp-admin/post.php?post=23&action=edit

Możesz też nacisnąć przycisk „Pobierz skrócony odnośnik” (obok adresu). Identyfikator to liczba znajdująca się na jego końcu za znakiem „=”, na przykład:

http://www.adresstrony.pl/?p=23

Widget Wyszukiwanie

Wyszukiwanie

Widget z wyszukiwarką, która jako wynik zwraca listę stron zawierających w tytule lub treści wyszukiwaną frazę.

Widget Tagi

Chmura tagów

Widget wyświetla chmurę tagów lub chmurę kategorii wpisów. Największe w chmurze są tagi/kategorie do których przypisanych jest najwięcej wpisów. Po kliknięciu w wybraną pozycję użytkownik jest przenoszony do archiwum wybranego tagu/kategorii.

Widget kategorie

Kategorie

Widget wyświetla listę kategorii wpisów. Można ją wyświetlić jako rozwijane menu, drzewo kategorii z hierarchią oraz przy każdej pozycji pokazać liczbę wpisów. Po kliknięciu w pozycję użytkownik jest przenoszony do archiwum wybranej kategorii.

Widget Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Widget wyświetla listę najnowszych komentarzy (tytuł skomentowanego wpisu i autor). Liczbę wyświetlanych komentarzy można ustawić w panelu administracyjnym.

Widget RSS
RSS

Widget wyświetla listę najnowszych wpisów z innej strony lub blogu na podstawie danych z kanału RSS. Adres kanału RSS należy wpisać w ustawieniach widgetu (zazwyczaj ma on postać http://adresstrony/feed lub http://adresstrony/rss). W ustawieniach można także określić, czy chcemy aby wyświetlała się zawartość (zajmuje dużo miejsca), autor i data wpisów. 

Widget Tekst
Tekst

Widget wyświetla dowolny wprowadzony tekst. Można w nim zastosować kod HTML (i za jego pomocą dodawać linki, obrazki itp.) lub dowolny skrypt (np. wstawić Widget Facebooka, AdSense, YouTube, Systemu Płatności lub dowolny inny).Opcja „Automatycznie twórz akapity” odzwierciedla na stronie dodane odstępy między wierszami (jeżeli nie jest zaznaczona musisz wprowadzać odstępy za pomocą HTML’a, np. znacznikiem <br>).

Widget ten stwarza praktycznie nieograniczone możliwości. Za jego pomocą możesz umieścić w pasku bocznym wszystko co zechcesz.

 

Widget Menu

Menu

Widget wyświetla wybrane menu. Może to być menu główne strony lub dowolne inne menu, skomponowane w zakładce Wygląd > Menu.

Jeżeli powyższa lista jest dla Ciebie niewystarczająca, możesz skorzystać z licznych wtyczek rozbudowujących WordPressa o dodatkowe widgety – przeczytasz o nich w kolejnych postach.

Dostępne widgety w WordPressie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!