Przejdź do treści

Tagi są kolejnym narzędziem służącym do porządkowania wpisów, jednak są czym innym i korzysta się z nich nieco inaczej niż z omówionych w poprzednim rozdziale kategorii.

Dodawanie tagów

Tagi przypisuje się z poziomu dodawania lub edycji wpisu. Wpisuj kolejne tagi, oddzielając je przecinkami. Każdy dodany w tym polu tag od tej pory będzie znajdował się na liście tagów Twojej strony.

Staraj się nie dodawać bardzo podobnych tagów, tylko korzystaj z już istniejących (np. jeżeli jest już tag pomidory, nie ma sensu dodawać kolejnego – pomidor). Wielkość liter w tagach nie ma znaczenia.

W widgecie dostępna jest też opcja „Wybierz spośród najpopularniejszych tagów” – gdy w nią klikniesz pojawi się lista tagów, z których najczęściej korzystasz (jest do nich przypisanych najwięcej wpisów).

Zarządzanie tagami

Tagami można zarządzać w dedykowanym menu Wpisy > Tagi.

Z lewej strony ekranu znajduje się formularz dodawania nowego tagu. Analogicznie, jak w przypadku kategorii, mamy do wypełnienia pola:

  • nazwa (np. pomidory),
  • uproszczona nazwa (w tym przykładzie taka sama – pomidory),
  • opis (kilka słów na temat słowa kluczowego oraz tego jakie posty będą przypisywane do danego tagu – np. potrawy z pomidorami).

Tagi

Pola wyboru tagu nadrzędnego nie ma, ponieważ w przypadku tagów nie stosuje się hierarchizacji.

Z prawej strony ekranu jest tabelka z dodanymi tagami. Dostępne opcje pozwalają na edytowanie oraz usunięcie każdego z nich.

Ostatnia kolumna „Liczba” informuje o tym, ile wpisów jest przypisanych do danego tagu.

Uwaga!

Jeżeli kiedykolwiek uznasz, że Twój tag powinien być jednak kategorią, możesz użyć narzędzia do konwertowania tagów na kategorie i na odwrót, dostępnego w zakładce Narzędzia.

Wordpress Tagi