https://lottiefiles.com/8881-wave

Tagi

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Tagi są kolejnym narzędziem służącym do porządkowania wpisów, jednak są czym innym i korzysta się z nich nieco inaczej niż z omówionych w poprzednim rozdziale kategorii.

Dodawanie tagów

Tagi przypisuje się z poziomu dodawania lub edycji wpisu. Wpisuj kolejne tagi, oddzielając je przecinkami. Każdy dodany w tym polu tag od tej pory będzie znajdował się na liście tagów Twojej strony.

Staraj się nie dodawać bardzo podobnych tagów, tylko korzystaj z już istniejących (np. jeżeli jest już tag pomidory, nie ma sensu dodawać kolejnego – pomidor). Wielkość liter w tagach nie ma znaczenia.

W widgecie dostępna jest też opcja „Wybierz spośród najpopularniejszych tagów” – gdy w nią klikniesz pojawi się lista tagów, z których najczęściej korzystasz (jest do nich przypisanych najwięcej wpisów).

Zarządzanie tagami

Tagami można zarządzać w dedykowanym menu Wpisy > Tagi.

Menu Tagi

Z lewej strony ekranu znajduje się formularz dodawania nowego tagu. Analogicznie, jak w przypadku kategorii, mamy do wypełnienia pola:

  • nazwa (np. pomidory),
  • uproszczona nazwa (w tym przykładzie taka sama – pomidory),
  • opis (kilka słów na temat słowa kluczowego oraz tego jakie posty będą przypisywane do danego tagu – np. potrawy z pomidorami).

Tagi

Pola wyboru tagu nadrzędnego nie ma, ponieważ w przypadku tagów nie stosuje się hierarchizacji.

Z prawej strony ekranu jest tabelka z dodanymi tagami. Dostępne opcje pozwalają na edytowanie oraz usunięcie każdego z nich.

Ostatnia kolumna „Liczba” informuje o tym, ile wpisów jest przypisanych do danego tagu.

Uwaga!

Jeżeli kiedykolwiek uznasz, że Twój tag powinien być jednak kategorią, możesz użyć narzędzia do konwertowania tagów na kategorie i na odwrót, dostępnego w zakładce Narzędzia.

Wordpress Tagi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!