Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Pozycjonowanie » Co to jest pozycjonowanie?

Co to jest pozycjonowanie?

  Pozycjonowanie stron WWW to ogół działań, których celem jest dotarcie do internautów za pomocą wyszukiwarek internetowych, poprzez podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów i fraz kluczowych, wzbudzenie zainteresowania stroną i zachęcenie do jej odwiedzenia i zapoznania się z treścią witryny.

  Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej.

   Źródło: pl.wikipedia.org

  Czynników wpływających na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo (niektóre źródła podają, że jest ich ponad 100, inne – że nawet 200). Jest to zagadnienie niezwykle szerokie i skomplikowane, dlatego w serwisie omówię tylko jego absolutne podstawy, a po więcej wiedzy odsyłam do naszej nowej książki „SEO dla początkujących”:

   


  Co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?

  Obecnie większość internautów szukających jakichkolwiek informacji w Internecie, kieruje swoje pierwsze kroki do wyszukiwarki.

  W związku z tym wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania:

  • pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej
  • wpływa na wzrost liczby odwiedzin strony
  • buduje prestiż i rozpoznawalność strony / firmy / organizacji / projektu

  co-to-jest-pozycjonowanie-pb953