https://lottiefiles.com/8881-wave

Co to jest pozycjonowanie?

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Pozycjonowanie stron WWW to ogół działań, których celem jest dotarcie do internautów za pomocą wyszukiwarek internetowych, poprzez podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów i fraz kluczowych, wzbudzenie zainteresowania stroną i zachęcenie do jej odwiedzenia i zapoznania się z treścią witryny.

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej.

 Źródło: pl.wikipedia.org

Czynników wpływających na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo (niektóre źródła podają, że jest ich ponad 100, inne – że nawet 200). Jest to zagadnienie niezwykle szerokie i skomplikowane, dlatego w serwisie omówię tylko jego absolutne podstawy, a po więcej wiedzy odsyłam do fachowej literatury:

seo-dla-kazdego
SEO dla każdego

sztuka-seo
Sztuka SEO

sekrety-seo
Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów


Co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?

Obecnie większość internautów szukających jakichkolwiek informacji w Internecie, kieruje swoje pierwsze kroki do wyszukiwarki.

W związku z tym wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania:

  • pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej
  • wpływa na wzrost liczby odwiedzin strony
  • buduje prestiż i rozpoznawalność strony / firmy / organizacji / projektu

co-to-jest-pozycjonowanie-pb953

(ciąg dalszy nastąpi)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!