https://lottiefiles.com/8881-wave

Menu

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Wordpress Menu

Zakładka Menu zawiera zestaw przydatnych opcji przydatnych do zarządzania menu / spisami treści.

Menu w WordPressie to lista linków służących do nawigacji pomiędzy stronami danego serwisu. Do menu można dodawać zarówno linki do stron statycznych i wpisów, jak również odnośniki do stron zewnętrznych.

W domyślnym motywie WordPressa występują dwa rodzaje menu – menu główne oraz menu odnośników społecznościowych.

  • Menu główne / Main Menu / Primary Menu

Wyświetla się w pasku bocznym strony (w domyślnym motywie) lub na górze strony (w niektórych innych motywach).

Jest spisem treści strony i zazwyczaj zawiera linki do statycznych stron (podstron i najważniejszych działów) wewnątrz serwisu.

Przykładowe menu na stronie organizacji pozarządowej

  • Menu odnośników serwisów społecznościowych (Social Links Menu)

W menu odnośników społecznościowych można dodać linki do profili organizacji w różnych serwisach, takich jak Facebook, Google, YouTube, Instagram, Twitter, Nasza Klasa itp. Menu wyświetla się w formie ikon tych serwisów.

Menu społecznościowe

Każdy motyw posiada swój własny zestaw menu. Czasami pokrywa się on z rodzajami menu znanymi z motywów domyślnych, a czasami wprowadza zupełnie inne nazewnictwo i lokalizacje (np. footer – menu w stopce lub masthead – menu na samej górze strony).

Poza menu zdefiniowanymi, w motywie można także tworzyć własne, zupełnie dowolne menu i zamieszczać je na stronie za pomocą widgetu Menu.

Wordpress Menu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!