https://lottiefiles.com/8881-wave

Aktualizacja wtyczek

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Aktualizację wtyczek można przeprowadzić w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

 1. W menu Kokpit > Aktualizacje

  aktualizacje-wtyczki-kokpit

  W powyższej zakładce dostępna jest lista wtyczek wymagających aktualizacji. Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, zaznacz ją, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj wtyczki”. Możesz także zaznaczyć kilka wtyczek i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku, aktualizacja wybranej wtyczki (lub kilku wtyczek) zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Uwaga!

  Nie zalecamy jednak aktualizowania kilku wtyczek jednocześnie, gdyż wtedy jest większa szansa wystąpienia błędów. Najlepiej jest aktualizować każdą wtyczkę po kolei, sprawdzając czy na stronie nie dzieje się nic niepokojącego, po każdej wykonanej aktualizacji.

 2. W menu Wtyczkiwtyczki-aktualizacja
  W tej zakładce wtyczki, które wymagają aktualizacji oznaczone są innym kolorem oraz specjalnym komunikatem (np. „Dostępna jest nowa wersja „BuddyPress”. Zobacz informacje o wersji 2.2.3.1 lub uruchom aktualizację.). Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, należy tylko nacisnąć link „uruchom aktualizację” znajdujący się w komunikacie, a aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Komunikaty dotyczące aktualizacji wtyczek dotyczą jednak tylko tych wtyczek, których autorzy wgrali nowe wersje do oficjalnego katalogu wtyczek WordPressa.


 

Ręczna aktualizacja

 Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja wtyczki.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji wtyczki musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie jej ustawienia i będziesz musiał dostosowywać ją od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację wtyczki:

 1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną wtyczki z oficjalnego katalogu wtyczek do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej wtyczki).
 2. Wyłącz wtyczkę w menu Wtyczki.
 3. Skasuj wtyczkę w menu Wtyczki lub za pośrednictwem klienta FTP.
 4. Zainstaluj ponownie nową wersję wtyczki.

aktualizacja-wtyczek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!