Przejdź do treści
Strona główna » Aktualizacje » Aktualizacja wtyczek

Aktualizacja wtyczek

  Aktualizację wtyczek można przeprowadzić w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

  1. W menu Kokpit > Aktualizacje

   aktualizacje-wtyczki-kokpit

   W powyższej zakładce dostępna jest lista wtyczek wymagających aktualizacji. Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, zaznacz ją, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj wtyczki”. Możesz także zaznaczyć kilka wtyczek i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku, aktualizacja wybranej wtyczki (lub kilku wtyczek) zostanie przeprowadzona automatycznie.

   Uwaga!

   Nie zalecamy jednak aktualizowania kilku wtyczek jednocześnie, gdyż wtedy jest większa szansa wystąpienia błędów. Najlepiej jest aktualizować każdą wtyczkę po kolei, sprawdzając czy na stronie nie dzieje się nic niepokojącego, po każdej wykonanej aktualizacji.

  2. W menu Wtyczki

  wtyczki-aktualizacja
  W tej zakładce wtyczki, które wymagają aktualizacji oznaczone są innym kolorem oraz specjalnym komunikatem (np. „Dostępna jest nowa wersja „BuddyPress”. Zobacz informacje o wersji 2.2.3.1 lub uruchom aktualizację.). Aby zaktualizować wybraną wtyczkę, należy tylko nacisnąć link „uruchom aktualizację” znajdujący się w komunikacie, a aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie.

  Komunikaty dotyczące aktualizacji wtyczek dotyczą jednak tylko tych wtyczek, których autorzy wgrali nowe wersje do oficjalnego katalogu wtyczek WordPressa.


   

  Ręczna aktualizacja

   Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja wtyczki.

  Uwaga!

  Korzystając z ręcznej aktualizacji wtyczki musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie jej ustawienia i będziesz musiał dostosowywać ją od nowa.

  Aby wykonać ręczną aktualizację wtyczki:

  1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną wtyczki z oficjalnego katalogu wtyczek do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej wtyczki).
  2. Wyłącz wtyczkę w menu Wtyczki.
  3. Skasuj wtyczkę w menu Wtyczki lub za pośrednictwem klienta FTP.
  4. Zainstaluj ponownie nową wersję wtyczki.

  aktualizacja-wtyczek