https://lottiefiles.com/8881-wave

Strony

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Strony, w przeciwieństwie do wpisów, służą do publikowania treści statycznych, niezmieniających się w czasie. Nie są one opatrzone datami i z reguły są dostępne dla użytkowników w tych samych miejscach na stronie (jako części menu – na górze lub w pasku bocznym serwisu).

W przypadku tworzenia strony organizacji non profit doskonale nadają się do przekazywania takich informacji jak:

  • dane kontaktowe,
  • informacje o organizacji,
  • statut,
  • jak możesz pomóc,
  • mapa strony,
  • regulamin,
  • polityka prywatności.

Różnice pomiędzy stronami i wpisami:

 Wpisy  Strony
aktualne ponadczasowe
podzielone na kategorie hierarchiczne
z możliwością komentowania zazwyczaj bez możliwości komentowania
nieograniczona liczba zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu
dostępne w kanałach RSS niedostępne w kanałach RSS

Dodawanie stron, dostępne w menu Strony > Dodaj nową, przebiega w sposób identyczny jak dodawanie wpisów, w związku z tym nie będziemy ponownie opisywać całego procesu. W formularzu dodawania strony również nadajemy jej tytuł, dodajemy treść za pomocą edytora wizualnego lub tekstowego i wybieramy odpowiednie ustawienia publikacji. Na stronach można także zezwolić na dodawanie przez użytkowników komentarzy, jednak w większości przypadków nie jest to potrzebne (po co użytkownicy mieliby komentować zakładkę kontakt?).

Jedyną różnicą pomiędzy dodawaniem wpisu, a dodawaniem strony, jest brak niektórych opcji (kategorie, tagi) oraz dodatkowy widget Atrybuty strony znajdujący się w pasku bocznym.

Dodawanie strony

Kolejność stron

W widgecie Atrybuty, poza ustawianiem rodzica danej strony, dostępna jest opcja Kolejność, za pomocą której zmienisz domyślny, alfabetyczny porządek wyświetlania stron na własny. Jeżeli wpiszesz 1, strona będzie znajdować się na samym początku listy stron (np. w menu), strona z numerem 2 będzie kolejna itd.

Szablon strony

Niektóre motywy udostępniają możliwość wybierania szablonów dla stron – czyli zastosowanie, innego niż domyślny, wyglądu dla wybranej strony statycznej. Opcja ta może być przydatna jeżeli chcemy zastosować inny układ ekranu (np. trzy kolumny zamiast dwóch).

Jeżeli wybrany motyw nie udostępnia opcji zmiany domyślnego szablonu strony, można samodzielnie dokonać zmian w kodzie i dodać własny szablon, jednak jest to czynność zalecana dla zaawansowanych użytkowników.

Wordpress Strony

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!