https://lottiefiles.com/8881-wave

Inne typy plików

Zapisz się na szkolenie indywidualne

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych online z WordPressa i SEO.

Poza obrazkami do wpisów można wstawiać również inne typy plików, takie jak pliki dźwiękowe/muzyczne, pliki video oraz dokumenty. Wstawia się je w taki sam sposób jak obrazki, z tą różnicą, że w miejscu dodania pliku pojawia się:

  • w przypadku pliku dźwiękowego – pasek odtwarzacza z możliwością odtworzenia i zatrzymania utworu oraz regulacją głośności,

Plik muzyczny

  • w przypadku pliku video – okno odtwarzacza filmu, z możliwością uruchomienia i zatrzymania filmu, regulacją głośności oraz powiększenia na cały ekran,

 Plik video

  • w przypadku dokumentu (np. PDF lub DOC) – link do tego dokumentu (który po kliknięciu otworzy się w nowym oknie).

Dodając pliki muzyczne i filmowe nie możesz tworzyć z nich galerii, ale WordPress oferuje bardzo podobne rozwiązanie – listy odtwarzania (tworzy się je na bardzo podobnej zasadzie jak galerie – gdy dodasz do biblioteki mediów jakiekolwiek pliki dźwiękowe i video, taka opcja pojawi się w oknie dodawania mediów do wpisu).

W przypadku dodania listy odtwarzania plików muzycznych, we wpisie pojawia się playlista zawierająca listę piosenek (tytuł, wykonawca, czas trwania) oraz pasek odtwarzania. Dodając playlistę możesz zadecydować, czy chcesz wyświetlić listę utworów, nazwę wykonawcy na liście utworów i wyświetlić ilustracje do plików.

Lista odtwarzania

W analogiczny sposób powstaje playlista plików video – w tym przypadku także decydujemy, czy pod oknem odtwarzania chcemy wyświetlić listę filmów oraz ilustracje do każdego z nich.

Playlista filmów
[the_ad id=”1814″]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oferty naszej firmy, skontaktuj się z nami:

Książka

Zachecamy do zapoznania się z naszą książką „WordPress 5 dla początkujących”, która ukazała się 2.07.2019 roku nakładem wydawnictwa Helion.

(*) Miło nam poinformowac, że w przygotowaniu jest nasza kolejna książka „SEO i pozycjonowanie dla początkujących”. Planowana data wydania: IV kwartał 2021 roku.

Opinie Klientów
Oceny Klientów
5
Oceniono 5 na 5 gwiazdek
Ocena 5 na 5 gwiazdek (na podstawie 26 opinii)
Zapisz się na szkolenie

Naucz się samodzielnie tworzyć strony internetowe podczas naszych szkoleń (zamkniętych, otwartych lub indywidualnych). Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!