Jeżeli chcesz dodać do wpisu (lub strony) nie jedno, tylko kilka zdjęć, masz dwa rozwiązania do wyboru – możesz wstawiać każdy plik po kolei lub utworzyć galerię.

Tworzenie galerii

Aby to zrobić, wybierz zakładkę Utwórz galerię (w oknie dodawania mediów), wybierz pliki, które chcesz do niej dodać, a następnie naciśnij przycisk „Stwórz nową galerię” (znajdujący się w prawym dolnym rogu okna).

Wyświetli się ekran edycji galerii, z poziomu którego możesz:

 • podpisać obrazki (nadać im etykiety),
 • ustalić kolejność obrazków w galerii (odwracając ich kolejność lub układając je w dowolnym porządku, przeciągając i upuszczając zdjęcia w odpowiednich miejscach – można także wybrać kolejność losową),
 • wybrać, czy obrazki w galerii mają być odnośnikami do stron załącznika czy plików multimedialnych (czy mają nie być odnośnikami),
 • zadecydować w ilu kolumnach powinny się wyświetlać zdjęcia i w jakim rozmiarze (miniatury, średnie, duże).

[the_ad id=”1814″]

Edycja galeriiEdycja galerii

Oczywiście raz wstawioną galerię możesz później edytować lub usunąć – w tym celu kliknij na nią we wpisie. Tak jak w przypadku obrazka, na górze pojawi się okienko z opcjami. Po kliknięciu w ikonę ołówka zostaniesz przeniesiony do ekranu edycji galerii.

Wordpress Galeria

2 Thoughts to “Galeria”

 1. Krystian

  A jak zrobić taką stronę z wieloma galeriami, które są reprezentowane przez jedno wybrane zdjęcie z tej galerii. A po wejściu w tą galerię dopiero wyświetlają mi się wszystkie zdjęcia. Przykładowo posiadam podstronę “Galeria”, po przejściu do niej wyświetlają mi się odnośniki do dwóch galerii zdjęć, jako “Galeria kotów” i “Galeria psów”, ale wszystkie zdjęcia pokazują mi się dopiero po przejściu do danej galerii.
  Czy do tego potrzebny jest specjalny motyw?

  1. Agnieszka Ciborowska

   Na szybko nasuwa mi się takie rozwiązanie:
   – tworzysz dwie podstrony – Galeria psów oraz Galeria kotów, na każdej z nich umieszczasz galerię z odpowiednimi zdjęciami
   – tworzysz podstronę “Galeria” i z niej dwa odnośniki – do galerii psów i kotów (mogą być w formie zdjęć – “okładek” tych dwóch galerii)

Leave a Comment