Przejdź do treści
Strona główna » Kurs WordPress » Ustawienia » Ustawienia czytania

Ustawienia czytania

  Ustawienia czytaniaW tej zakładce zmienisz ustawienia dotyczące wyświetlania wpisów:

  • Strona główna wyświetla – w tym miejscu możesz określić, czy chcesz, aby na stronie głównej wyświetlały się najnowsze wpisy (aktualności), czy wybrana strona statyczna – np. informacje ogólne na temat organizacji lub projektu (możesz przygotować wcześniej dedykowaną stronę statyczną w menu Strony).

  Jeżeli wybierzesz stronę statyczną, w polu „Strona z wpisami” możesz wybrać, na której stronie mają być wyświetlane wpisy (wystarczy dodać pustą stronę, np. Aktualności – WordPress automatycznie będzie wyświetlać na niej wpisy).

  • Strony blogu wyświetlają maksymalnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać na jednej podstronie (dotyczy strony głównej, archiwów oraz wyników wyszukiwania), czyli po ilu wpisach wyniki będą stronicowane. Więcej wpisów można będzie przeczytać przechodząc do następnych, ponumerowanych zakładek.

  Stronicowanie / Paginacja

  • Kanały nowości wyświetlają ostatnie – określa ile wpisów będzie się wyświetlać w kanałach RSS.
  • W kanałach nowości wyświetlaj – określa, czy w kanałach RSS ma się wyświetlać cała treść wpisów czy tylko ich fragmenty.
  • Widoczność dla wyszukiwarek – zaznaczenie opcji „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny” spowoduje, że strona nie będzie indeksowana przez wyszukiwarki (czyli nie będzie pokazywana w wynikach wyszukiwania). Opcja jest bardzo przydatna w czasie tworzenia strony.
  Uwaga!

  Należy bezwzględnie pamiętać o odznaczeniu tej opcji w chwili publikacji gotowej strony.

  Ustawienia czytania - WordPress