Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Równolegle rozpoczynamy serię wpisów na temat optymalizacji i pozycjonowania. Będą to absolutne podstawy podstaw przeznaczone dla osób zupełnie zielonych.


 

Obecnie w Internecie funkcjonuje wiele wyszukiwarek stron www, jednak na tym blogu położymy szczególny nacisk na pozycjonowanie stron pod kątem najpopularniejszej, zarówno w Polsce jak i na świecie, wyszukiwarki – Google. Według danych statystycznych udział w rynku tej wyszukiwarki wynosi (w zależności od źródła) od 90 do nawet 97%.

logo-googleNiezależnie jednak od tego z jakiej wyszukiwarki korzystamy, ma ona za zadanie odnajdywanie interesujących nas stron WWW dostępnych w sieci, według wybranych kryteriów. Najważniejszym kryterium jest oczywiście słowo kluczowe lub fraza, wpisane w pole tekstowe wyszukiwarki. Możemy także określić inne kryteria takie jak język, format pliku czy data publikacji w Internecie.

Internet jest tak obszerną i złożoną strukturą, że ludzie nie są w stanie na bieżąco zbierać i aktualizować danych wykorzystywanych przez wyszukiwarki Internetowe. W związku z tym większość pracy została przejęta przez roboty, czyli specjalne programy zbierające informacje o stronach internetowych na użytek wyszukiwarek.

Algorytmy pracy wyszukiwarek nie są w pełni znane, gdyż sposób ich działania jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Mimo to istnieje wiele znanych czynników, które wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania i które można umiejętnie wykorzystać do podniesienia w rankingu pozycji swojej strony internetowej.

Ciąg dalszy nastąpi…

Podobne wpisy

  • Słowa i frazy kluczoweSłowa i frazy kluczowe Czym są wartościowe słowa kluczowe i dlaczego nie warto pozycjonować strony na popularne hasła niezwiązane z jej zawartością.
  • Co to jest pozycjonowanie?Co to jest pozycjonowanie? Czym jest pozycjonowanie stron www, co wpływa na wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz co daje wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania?
  • Optymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylkoOptymalizacja strony pod Google w Polsce… WordPress i nie tylko (Autor: Sławek Czajkowski - więcej informacji o autorze na dole artykułu) O tym jak ważna jest pozycja strony internetowej w Google nikogo nie trzeba przekonywać. Widoczność na wartościowe słowa kluczowe zapewnia ruch organiczny, który przekłada się na spory zysk. W artykule […]
  • Źródła linkówŹródła linków Jak pozyskiwać linki przychodzące? Istnieje wiele sposobów na pozyskanie odsyłaczy do naszej strony. W tym wpisie znajdziesz niektóre z nich.
  • Nasycenie strony słowami kluczowymiNasycenie strony słowami kluczowymi Jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przez roboty wyszukiwarek. Nie jest znana optymalna wartość nasycenia strony słowami kluczowymi. Nie należy jednak przesadzać i nienaturalnie powielać słów kluczowych w treści strony.
  • Jak dobrać słowa kluczowe?Jak dobrać słowa kluczowe? Jak szukać odpowiednich słów kluczowych - kilka słów wstępu oraz krótki opis narzędzia Google Keyword Planner, przygotowanego przez Google do wyszukiwania oraz doboru słów kluczowych, które w dalszych etapach poddawane są ocenie pod względem popularności oraz skuteczności.

1 Komentarz

  1. 1 grudnia 2015    

    Więcej od 200 faktorów leży w algorytmie wyszukiwania Google 🙂 Ale ogólna idea jest prosta 🙂

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.