Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Równolegle rozpoczynamy serię wpisów na temat optymalizacji i pozycjonowania. Będą to absolutne podstawy podstaw przeznaczone dla osób zupełnie zielonych.


 

Obecnie w Internecie funkcjonuje wiele wyszukiwarek stron www, jednak na tym blogu położymy szczególny nacisk na pozycjonowanie stron pod kątem najpopularniejszej, zarówno w Polsce jak i na świecie, wyszukiwarki – Google. Według danych statystycznych udział w rynku tej wyszukiwarki wynosi (w zależności od źródła) od 90 do nawet 97%.

logo-googleNiezależnie jednak od tego z jakiej wyszukiwarki korzystamy, ma ona za zadanie odnajdywanie interesujących nas stron WWW dostępnych w sieci, według wybranych kryteriów. Najważniejszym kryterium jest oczywiście słowo kluczowe lub fraza, wpisane w pole tekstowe wyszukiwarki. Możemy także określić inne kryteria takie jak język, format pliku czy data publikacji w Internecie.

Internet jest tak obszerną i złożoną strukturą, że ludzie nie są w stanie na bieżąco zbierać i aktualizować danych wykorzystywanych przez wyszukiwarki Internetowe. W związku z tym większość pracy została przejęta przez roboty, czyli specjalne programy zbierające informacje o stronach internetowych na użytek wyszukiwarek.

Algorytmy pracy wyszukiwarek nie są w pełni znane, gdyż sposób ich działania jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Mimo to istnieje wiele znanych czynników, które wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania i które można umiejętnie wykorzystać do podniesienia w rankingu pozycji swojej strony internetowej.

Ciąg dalszy nastąpi…

1 Komentarz

  1. 1 grudnia 2015    

    Więcej od 200 faktorów leży w algorytmie wyszukiwania Google 🙂 Ale ogólna idea jest prosta 🙂

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d