Aktualizacja motywów

Zazwyczaj na swojej stronie masz zainstalowanych kilka motywów (co najmniej trzy podstawowe oraz te, które testowałeś wybierając odpowiedni szablon). Powiadomienia o aktualizacji dotyczą wszystkich zainstalowanych szablonów, a nie tylko tego, który aktualnie jest aktywny. Jeżeli w najbliższej przyszłości nie planujesz zmieniać motywu swojej strony, doradzamy Ci usunięcie z serwera wszystkich niepotrzebnych motywów i pozostawienie tylko tego, który jest aktywny. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na serwerze, transfer podczas tworzenia backupów i nie będziesz proszony o aktualizację szablonów, z których i tak nie korzystasz. Oczywiście, gdy tylko zapragniesz zmienić szablon, będziesz mógł bez problemu zainstalować nowe szablony (również te wcześniej usunięte).

Uwaga!

Aktualizacja szablonu oznacza, że usunięte zostaną stare pliki szablonu, a wgrane na serwer zostaną nowe pliki. W związku z tym, jeżeli dokonywałeś jakichkolwiek zmian w plikach szablonu, zostaną one utracone.

Aktualizację szablonu można wykonać w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

 1. w menu Kokpit > Aktualizacje:

W powyższej zakładce dostępna jest lista motywów wymagających aktualizacji. Analogicznie jak w przypadku wtyczek, aby zaktualizować wybrany motyw, zaznacz go, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj motywy”. Możesz także zaznaczyć kilka motywów i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku aktualizacja wybranego motywu (lub kilku motywów) zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacja-kokpit

 1. w menu Wygląd > Motywy:

W tej zakładce motywy, które wymagają aktualizacji, są oznaczone pomarańczowym paskiem z napisem „Dostępna aktualizacja”. W celu zaktualizowania szablonu należy w niego kliknąć – otworzy się okno z informacjami na temat szablonu, zawierające opcję „Uruchom aktualizację”. Po jej wybraniu, aktualizacja wybranego motywu zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacjaRęczna aktualizacja

Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja motywu.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji motywu musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie ustawienia i będziesz musiał dostosowywać go od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację motywu:

 1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną motywu z oficjalnego katalogu motywów do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej motywy).
 2. Wyłącz motyw w menu Wygląd > Motywy.
 3. Skasuj motyw w menu Wygląd > Motywy lub za pośrednictwem klienta FTP.
 4. Zainstaluj ponownie nową wersję motywu.

Podobne wpisy

 • AktualizacjaAktualizacja Prowadząc stronę internetową opartą o WordPress, na pewno już po kilku dniach dostrzeżesz, w znajdującym się po lewej stronie ekranu menu panelu administracyjnego, pomarańczowe kółko z liczbą aktualizacji do wykonania. Choć z pozoru może się to wydawać nieistotne, warto systematycznie […]
 • Bezpieczna aktualizacjaBezpieczna aktualizacja Chociaż zdarza się to bardzo rzadko, aktualizacja systemu WordPress, wtyczek lub motywów, może nie pójść tak jak powinna. Istnieje ryzyko, że spowoduje wystąpienie poważnych błędów, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie strony. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto każdorazowo […]
 • Aktualizacja wtyczekAktualizacja wtyczek Kilka słów na temat aktualizacji wtyczek - automatycznej oraz ręcznej, a także porady jak ją bezpiecznie i krok po kroku przeprowadzić, czyli aktualizacja wtyczek bez tajemnic 🙂
 • Aktualizacja rdzeniaAktualizacja rdzenia Jeżeli Twój WordPress wymaga aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany poprzez specjalny komunikat wyświetlający się w górnej części panelu administracyjnego. W tym wpisie podpowiadamy jak przejść przez proces aktualizacji (automatycznej lub ręcznej).
 • Problemy z aktualizacjąProblemy z aktualizacją Aktualizacje niekiedy powodują problemy z działaniem strony. We wpisie zostały krótko omówione dwa najczęstsze z nich - nieudana aktualizacji i niekompatybilne wtyczki.
 • Zarządzanie wpisamiZarządzanie wpisami Informacje na temat zarządzania, kasowania, filtrowania, wyszukiwania i edytowania dodanych wcześniej wpisów.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.