Aktualizacja motywów

Zazwyczaj na swojej stronie masz zainstalowanych kilka motywów (co najmniej trzy podstawowe oraz te, które testowałeś wybierając odpowiedni szablon). Powiadomienia o aktualizacji dotyczą wszystkich zainstalowanych szablonów, a nie tylko tego, który aktualnie jest aktywny. Jeżeli w najbliższej przyszłości nie planujesz zmieniać motywu swojej strony, doradzamy Ci usunięcie z serwera wszystkich niepotrzebnych motywów i pozostawienie tylko tego, który jest aktywny. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na serwerze, transfer podczas tworzenia backupów i nie będziesz proszony o aktualizację szablonów, z których i tak nie korzystasz. Oczywiście, gdy tylko zapragniesz zmienić szablon, będziesz mógł bez problemu zainstalować nowe szablony (również te wcześniej usunięte).

Uwaga!

Aktualizacja szablonu oznacza, że usunięte zostaną stare pliki szablonu, a wgrane na serwer zostaną nowe pliki. W związku z tym, jeżeli dokonywałeś jakichkolwiek zmian w plikach szablonu, zostaną one utracone.

Aktualizację szablonu można wykonać w dwóch miejscach panelu administracyjnego:

  1. w menu Kokpit > Aktualizacje:

W powyższej zakładce dostępna jest lista motywów wymagających aktualizacji. Analogicznie jak w przypadku wtyczek, aby zaktualizować wybrany motyw, zaznacz go, a następnie naciśnij przycisk „Zaktualizuj motywy”. Możesz także zaznaczyć kilka motywów i zaktualizować je jednocześnie. Po naciśnięciu przycisku aktualizacja wybranego motywu (lub kilku motywów) zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacja-kokpit

  1. w menu Wygląd > Motywy:

W tej zakładce motywy, które wymagają aktualizacji, są oznaczone pomarańczowym paskiem z napisem „Dostępna aktualizacja”. W celu zaktualizowania szablonu należy w niego kliknąć – otworzy się okno z informacjami na temat szablonu, zawierające opcję „Uruchom aktualizację”. Po jej wybraniu, aktualizacja wybranego motywu zostanie przeprowadzona automatycznie.

motywy-aktualizacjaRęczna aktualizacja

Istnieje jeszcze trzeci sposób – ręczna aktualizacja motywu.

Uwaga!

Korzystając z ręcznej aktualizacji motywu musisz liczyć się z tym, że stracisz wszystkie ustawienia i będziesz musiał dostosowywać go od nowa.

Aby wykonać ręczną aktualizację motywu:

  1. Pobierz na dysk wersję instalacyjną motywu z oficjalnego katalogu motywów do WordPressa (lub innej, ale ZAUFANEJ strony oferującej motywy).
  2. Wyłącz motyw w menu Wygląd > Motywy.
  3. Skasuj motyw w menu Wygląd > Motywy lub za pośrednictwem klienta FTP.
  4. Zainstaluj ponownie nową wersję motywu.

Na razie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

„WordPress dla początkujących” – nowa książka już w sprzedaży!

Szkolenie – Warszawa 9 grudnia 2017

Termin:

9 grudnia 2017 w godzinach 9 - 17

Miejsce:

Warszawa

Opis szkolenia:

Stwórz samodzielnie swoją stronę internetową w pod okiem trenera podczas szkolenia "Strona internetowa w WordPressie". Płacisz kwotę niższą od zlecenia stworzenia strony zewnętrznej firmie – zyskujesz zarówno atrakcyjną, funkcjonalną oraz (co najważniejsze) działającą stronę internetową jak i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości!

Szkolenie odbywa się w pracowni komputerowej wyposażonej w komputery stacjonarne - nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu.

100% PRAKTYKI – podczas szkolenia zajmujemy się tylko i wyłącznie tworzeniem od podstaw stron internetowych kursantów.

Więcej informacji:

http://wpwizard.pl/szkolenie-wordpress-warszawa/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowych częściach kursu oraz ciekawostkach ze świata WordPressa.

* Nikomu nie przekażemy Twojego adresu email. Nie wysyłamy spamu.

Facebook

Grupa WordPress Dla Każdego

Zapraszamy także na grupę "WordPress Dla Każdego" na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/1652448521698143/.

Grupa została stworzona z myślą o wymianie doświadczeń, wzajemnej pomocy, dyskusji i dzieleniu się informacjami dotyczącymi WordPressa.

Już jest! Książka „WordPress dla początkujących”

Zapraszamy do lektury! 🙂

http://helion.pl/view/8534E/ksiazki/wordpress-dla-poczatkujacych-agnieszka-ciborowska-jaroslaw-lipinski,wppocz.htm#format/d